Światowy Dzień Tai Chi

Obchody Światowego Dnia Tai Chi i Chi Kung 2023

Zapraszamy serdecznie na obchody Światowego Dnia Tai Chi.
Zgodnie z tradycją, w ostatnią sobotę kwietnia (tym razem 29 kwietnia) o godzinie 10.00 przedstawiciele różnych szkół Tai Chi i Qigong organizują otwarte treningi (najczęściej w plenerze), które mają pokazać piękne sztuki, którymi się zajmujemy szerszej publiczności. My również regularnie tego dnia świętujemy i zapraszamy Was na obchody w Łodzi i Warszawie:
– w Łodzi spotykamy się w okolicach Groty w Parku Helenów,
– w Warszawie (wspólnie ze Szkołą Tai Chi Mariusza Sroczyńskiego) w Parku Łazienki Królewskie w okolicach wejścia od ul. Podchorążych.
Oba treningi rozpoczynają się o godzinie 10.00.
Oczywiście w obu można uczestniczyć bezpłatnie. 
Szczegóły znajdziecie pod poniższymi linkami. 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TAI CHI, to globalne wydarzenie, Święto Tai Chi, przypadające zawsze w ostatnią sobotę kwietnia. Takie obchody mają integrować cały świat we wspólnym przepływie energii Chi przez kulę ziemską pod nazwą “Jeden świat… jeden oddech”. Założenie jest takie, by przez 24 godziny, przez całą kulę ziemską przetaczała się energia wspólnego ćwiczenia. Dlatego też ustalona jest jedna godzina rozpoczęcia takich ćwiczeń (godz. 10.00), by wraz z przesuwaniem się dnia, przez całą dobę, gdzieś na świecie ktoś ćwiczył. W ten sposób przez całą Ziemię, wraz z rozpoczynającym się dniem przetacza się fala treningów. W wydarzeniu tym bierze udział cały Świat: tysiące ćwiczących, setki szkół z setek krajów, na wszystkich kontynentach. Ma to być również promocja zdrowego stylu życia, ćwiczeń oddechowych/zdrowotnych oraz Tai Chi.

Poniższy link przekierowuje do filmu z obchodów Światowego Dnia Tai Chi 2022 w Warszawie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.