Instruktorzy Tai Chi i Chi Kung

Radosław Węglarz – instruktor Tai Chi / Chi Kung, założyciel i główny nauczyciel Szkoły Tai Chi Guangfu, opracował program szkolenia szkoły, przygotowuje kursy Tai Chi i Chi Kung online, szkoli innych instruktorów Tai Chi/Chi Kung

Radosław Węglarz - instruktor Tai Chi i Chi KUng

 

 

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (specjalizacja nauczycielska), studiowałem psychoterapię, ukończyłem wiele szkoleń kwalifikacyjnych w tym kurs instruktora  rekreacji ruchowej o specjalizacji: „Fitness – zajęcia psychoruchowe – Tai Chi, Chi Kung, Joga”. Tajniki Tai Chi Chuan i Chi Kung (Qigong) zgłębiam od 2004 roku, a od 2007 roku pracuję jako instruktor Tai Chi / Chi Kung.
Uczyłem się i praktykuję różne formy Taiji (Tai Chi Chuan) i Qigong (Chi Kung). Na swojej ścieżce miałem okazję spotkać takich mistrzów jak: Mistrza Zhai Weichuan (Wu/Hao Tai Chi), MIstrza Zhou Xuan Yun (Wudang Tai Chi) Mistrza Yang Jwing Minga (Klasyczny styl Yang Tai Chi Chuan), Mistrza Richarda Wonga  (styl Lao Yang) czy Chen Ziqianga (styl Chen). Ćwiczyłem też z czołowymi polskimi instruktorami:  Mariuszem Sroczyńskim (Warszawa), Andrzejem Braksalem (Warszawa), Piotrem Ziembą (Poznań), Robertem Wąsem (Kraków), Markiem Balińskim (Chen Warszawa), Andrzejem Kaliszem (I Quan i Wu Tai Chi Warszawa) i wieloma innymi.

Jestem założycielem Szkoły Tai Chi Guangfu, w ramach której uczę Tai Chi Chuan w stylach Yang, Wudang i Wu/Hao oraz ćwiczenia zdrowotne Chi Kung. Ponadto organizuję, współorganizuję lub jestem zapraszany do prowadzenia obozów oraz warsztatów w całej Polsce, a także kursów instruktorskich.

Podczas moich zajęć staram się przede wszystkim dzielić swoją pasją, wiedzą praktyczną, a także wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii i filozofii Tai Chi. Przez lata doświadczenia w nauczaniu wypracowałem podejście, które pozwala rozwijać się moim uczniom w ich własnym tempie, w poczuciu akceptacji i odprężenia. Uczę głównie długiej formy Tai chi stylu Yang, Wu Tai Chi, pchających dłoni ( ćwiczenia rutynowe oraz wolne pchające dłonie) oraz ćwiczeń z różnymi rodzajami broni (kij, szabla, miecz i inne).

Regularnie organizuję warsztaty i obozu z Mistrzami i nauczycielami z innych krajów oraz czołowymi polskimi instruktorami Tai Chi i Chi Kung.

Prowadzę regularne treningi Tai Chi / Chi Kung w Łodzi i Warszawie, eventy dla firm i instytucji oraz indywidualne treningi Tai Chi w Warszawie.

Poza Tai Chi Chuan moją największą pasją jest szeroko rozumiany sport, rozwój osobisty oraz propagowanie różnych form aktywności ruchowej.

Alicja i Bogumił Radzińscy – instruktorzy Tai Chi i Chi Kung prowadzący zajęcia w Łodzi

Alicja i Bogdan - instruktorzy Chi Kung i Tai Chi

Przygodę z Tai Chi/Chi Kung rozpoczęliśmy w 1996 roku w Stowarzyszeniu Taoistycznego Tai Chi.

Natomiast w Szkole Tai Chi Guangfu zaczęliśmy naukę w 2011 roku pod okiem znakomitego instruktora i założyciela Szkoły Radka Węglarza.

Doświadczenie zdobywaliśmy również na kilkudziesięciu obozach i warsztatach : u Mistrza Zhou Xuan Yun oraz cenionych instruktorów: Mariusz Sroczyński, Piotr Ziemba, Andrzej Kalisz, Robert Wąs, Rafał Szurkowski, Joshua Craig, Tomek i Anastazja Nowakowscy, Krzysztof Operacz i wielu innych wspaniałych nauczycieli.

Uczyliśmy się formy ręcznej: Yang, Wudang, Wu i formy z bronią: Miecz, Szabla, Kij, Wachlarz oraz różne rodzaje ćwiczeń medytacyjnych i oddechowych.

W ciągu kilkunastu lat ćwiczeń w naszym ciele nastąpiły pozytywne, odczuwalne zmiany ( koordynacja, postawa, oddech, ruch itp.).

W dalszym ciągu rozwijamy i doskonalimy swoje umiejętności uczestnicząc w obozach i warsztatach z Mistrzami i nauczycielami z kraju i zagranicy.

Katarzyna Żebrowska – instruktorka Szkoły Tai Chi Guangfu prowadząca zajęcia w Warszawie.

 
Kasia Żebrowska
 

Moją drogę zawodowych doświadczeń rozpoczęłam od wieloletniej pracy jako nauczyciel i instruktor w zakresie edukacji artystycznej i pedagogiki muzycznej.  Od kilku lat rozwijam też kolejną ścieżkę kariery w zakresie testowania oprogramowania.

Doświadczenia zawodowe oraz  prywatne związane z ruchem – począwszy od różnych stylów tańca, technik pracy z ciałem, relaksacji przez sztuki walki doprowadziły mnie do celu moich poszukiwań: do Tai chi.
Moja podróż do świata chińskiej sztuki walki Tai chi i systemu tradycyjnych ćwiczeń relaksacyjnych Chi Kung rozpoczęła się dzięki wielu niezwykłym nauczycielom: Zhang Feng Jun, Piotr Ziemba, Andrzej Kalisz, Mariusz Sroczyński, Zhou Xuan Yun i mój najważniejszy przewodnik w podróży przez te tradycje i techniki – Radek Węglarz.

 Swoje doświadczenia nauczyciela Tai chi i Chi Kung rozwijam ucząc jej tradycyjnych technik podczas warsztatów i treningów regularnych.

Nieustannie odkrywam bogactwo treści i jakości kryjących się za Chi Kung i Tai chi. Zachwycają mnie prostotą i łagodnością, w której każdy może poczuć się bezpiecznie, aktywnie i harmonijnie. Każdy może dążyć własną ścieżką do rozwoju sprawności fizycznej, do dbałości o siebie, o swoją równowagę psychicznej i fizyczną i do życia w zgodzie ze sobą.

Moim celem a zarazem inspiracją jest praca z ludźmi i wspieranie ich w poznawaniu technik Tai chi i Chi Kung, które są niezwykłą drogą do zdrowia, do spokoju, do witalności, do równowagi… do samego siebi