Zajęcia Tai Chi Warszawa

Nowe grupy początkujące ruszą od 9 września 2024 r.
Można już się wstępnie zapisywać przez formularze dostępne poniżej.
Plan zajęć od jesieni będzie zbliżony do tego, który obecnie obowiązuje, szczegóły podamy w połowie sierpnia.
Zapraszamy serdecznie.

Plan zajęć Tai Chi/Chi Kung  ważny w Warszawie od 29 stycznia do 30 czerwca 2024 r.

————————————————

Nasze lokalizacje w Warszawie

AWF Warszawa , ul. Marymoncka 34 (budynek Wydziału Rehabilitacji)

Zespół Szkół nr 31 Warszawa ul. Felińskiego 13

Poniedziałki (AWF ul. Marymoncka 34),

18:00 – 19:15 – grupa początkująca i kontynuująca (Kasia/Radek)
19:30 – 20:15 – trening z bronią – długi kij, (Radek)
20:15 – 21:30 – grupa średniozaawansowana i zaawansowana (Radek).

Wtorki (ZS nr 31 ul. Felińskiego 13) – w tej lokalizacji na ten moment nie działają karty Multisport, FitProfit, PZU Sport i Medicover Sport,

19:00 – 20:30 – grupa początkująca i kontynuująca (Kasia)

Czwartki (AWF ul. Marymoncka 34) – od 14 września,

18:45 – 20:00 – grupa średniozaawansowana i zaawansowana (Radek)
20:15 – 21:30 – grupa początkująca i kontynuująca (Radek).

Od 29 stycznia 2024 r.  dzielimy się na cztery grupy:

– początkująca – dla tych, którzy nie ćwiczyli dotychczas Tai Chi i Chi Kung lub praktykowali inny styl,
– kontynuująca – osoby, które zaczęły ćwiczyć w naszej szkole jesienią 2023 r.
– średnia – osoby, które znają tylko pierwszą część długiej formy Tai Chi Chuan stylu Yang lub wracają pod dłuższej przerwie w treningach,
 zaawansowana – wszyscy pozostali.

Jeśli  masz wątpliwości w której grupie powinieneś ćwiczyć, podejdź przed zajęciami do instruktora i z nim o tym porozmawiaj.
Ogólnie zasada jest taka, że gdy wracasz do treningów i znasz przynajmniej pierwszą część uczonej w naszej szkole długiej formy Tai Chi stylu Yang, możesz śmiało przychodzić do grupy bardziej zaawansowanej. Na zajęciach tych są podziały na mniejsze grupy, więc bez problemów sobie poradzisz. Pamiętaj, że pierwszy miesiąc po wakacjach poświęcamy na  powtórki materiału z zeszłego roku, więc nawet jeśli nie wszystko dobrze pamiętasz, to na pewno dasz sobie radę. W razie czego zawsze można też jednocześnie przychodzić na zajęcia grupy początkującej i uzupełniać materiał. Taka opcja jest bezpłatna dla wszystkich uczniów grup zaawansowanych.

Wstępne zapisy na zajęcia do grup początkujących w Warszawie

Na nasze zajęcia Tai Chi w Warszawie można się zapisać przez poniższy formularz lub bezpośrednio na treningu. To jest wstępne wpisanie na listę osób zainteresowanych. Właściwe zapisy następują po pierwszych zajęciach.
Wysyłając do nas  formularz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu wpisania na listę uczestników i umieszczenia na liście mailingowej przez którą będziesz otrzymywać przypomnienia i informacje o zajęciach i warsztatach Tai Chi. W każdym momencie masz wgląd w swoje dane i prawo do ich usunięcia.

Zapisy na zajęcia Tai Chi w grupie średniozaawansowanej i zaawansowanej

Cennik zajęć w Warszawie dostępny jest pod poniższym linkiem

Co się składa na nasze zajęcia Tai Chi / Chi Kung?

W naszej szkole ćwiczymy głównie formy ręczne w przekazach od mistrzów: Zhou Xuan Yun (Wudang Tai Chi), Yang Jwing MIng (Yang Tai Chi) oraz Zhai Weichuan (Wu/Hao Tai Chi).
Ważnymi elementami treningu Tai Chi są: ćwiczenia Jibengong, zestawy zdrowotne Qigong, pchające dłonie oraz ćwiczenia Tai Chi z bronią (m.in. kij, miecz, szabla, wachlarz).

Co trzeba zrobić by wziąć udział w naszych zajęciach Tai Chi w Warszawie?

Wystarczy przyjść na miejsce ćwiczeń 10 minut przed rozpoczęciem zajęć i zgłosić się do instruktora lub zapisać się przez formularz dostępne powyżej.
Więcej informacji i odpowiedzi na ewentualne pytania znajdziesz w zakładce Jak zacząć ćwiczyć Tai Chi?

Nasze zajęcia Tai Chi odbywają się na terenie dzielnicy Bielany ze świetnym dojazdem z innych dzielnic Warszawy. Szczególnie łatwo można dojechać do nas komunikacją miejską (Żoliborz (5-10 minut), Bemowo (w zależności od miejsca 10-15 minut), Białołeka (Tarchomin 15 minut, Zielona Białołeka w zależności od pory dnia 15-25 minut)
Ponieważ budynki AWF Warszawa mieszczą się 500 metrów od stacji metra Stare Bielany łatwo do na dojechać z różnych innych części miasta.

W poniedziałki i czwartki spotykamy się w sali gimnastycznej nr 3 na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie. 

Jeśli wybierasz się na zajęcia pierwszy raz, to pamiętaj, żeby po wejściu na teren AWF kierować się prosto w kierunku głównego budynku, następnie skręć w drugą uliczkę w lewo i idź prosto w kierunku kortów tenisowych. Przed kortami po lewej stronie zobaczysz duży, biały budynek z napisem “Wydział Rehabilitacji”, wejdź do niego głównym wejściem i skręć w prawo, tam po prawej zobaczysz schody, którymi wejdź na pierwsze piętro, na wprost zobaczysz wejście do sali. Szatnia męska będzie po lewej, damska po prawej stronie.

Przed budynkiem Wydziału Rehabilitacji jest duży, płatny parking. Bezpłatne miejsca parkingowe można znaleźć przed budynkiem Szpitala Bielańskiego, stamtąd przez furtkę lub dziurę w płocie ;-) łatwo można dojść do sali treningowej. 

Zajęcia tai chi warszawa AWF Warszawa
budynek Wydziału Rehabilitacji AWF Warszawa – tam prowadzimy nasze zajęcia Tai Chi

We wtorki zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 31 w Warszawie przy ul. Felińskiego 13

Na teren szkoły wchodzimy przez główne wejście, tam będą karteczki, które poprowadzą Was do sali gimnastycznej.
Na terenie szkoły mamy do dyspozycji kilkanaście miejsc parkingowych. By wjechać na teren szkoły wystarczy podjechać do czarnej bramy, gdy dozorca zauważy samochód przez kamerę, to od razu otworzy bramę, w razie czego można też zadzwonić przez przycisk dostępny na ścianie budynku tuż przy bramie wjazdowej.

Prowadzimy też zajęcia Tai Chi w Łodzi