Letni Obóz Tai Chi

Letni Obóz Tai Chi – Nagórzyce 29 czerwca – 9 lipca 2024

Zapraszamy na nasz kolejny Letni Obóz Tai Chi, który odbędzie się w Nagórzycach nad Zalewem Sulejowskim. W tym roku organizujemy tylko jeden turnus, ale za to będzie dłuższy i dzięki licznej kadrze instruktorskiej, z większą ilością ciekawych tematów. Zajęcia prowadzić będą: Radosław Węglarz, Mariusz Sroczyński, Joshua Craig, Rafał Szulkowski, Anastazja Nowakowska, Tomek Nowakowski i Andrzej Kalisz.

Dla kogo?

 • osoby początkujące, które chcą rozpocząć naukę Tai Chi/Qigong, 
 • osoby bardziej zaawansowane, które chciałyby rozwinąć i doskonalić zdobyte umiejętności, oraz poznać nowe zestawy ćwiczeń
 • wszystkich, którzy potrzebują odpoczynku od zgiełku miasta, regeneracji, odprężenia.

Zapraszamy wszystkich chętnych – instruktorzy będą prowadzić warsztaty w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania oraz Wasze indywidualne zainteresowania i potrzeby. Stworzymy też grupę zupełnie początkującą, dla osób które chcą rozpocząć z nami naukę.

Co daje wyjazd na obóz Tai Chi, Qigong?

 • ruch, który wzmocni Cię fizycznie i psychicznie,
 • świadomą pracę z ciałem,
 • poprawę koncentracji,
 • regenerację organizmu,
 • znajomość różnych technik relaksacyjnych,
 • umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych,
 • a nade wszystko doskonały odpoczynek i mnóstwo dobrej energii.

W trakcie obozu poznasz m.in.:

 • krótkie formy Tai Chi: ręczne (styl Wu), z mieczem (13 – ruchowa forma Wu Tai Chi), fragment formy z wachlarzem)
 • zestawy Qigong (m.in. Miękki Chi Kung Białego Żurawia i 8 Kawałków Brokatu)
 • medytacja i inne techniki relaksacyjne,
 • podstawy języka chińskiego,
 • wiele innych ciekawych zagadnień związanych z Tai Chi i świadomą pracą z ciałem.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

Termin całego obozu: 29 czerwca – 9 lipca 2024 r.

W tym roku przygotowaliśmy trzy opcje obozu:

 • Cały Obóz w trakcie którego będziecie mieć możliwość praktykować z każdym z naszych wyjątkowych instruktorów i zgłębić wszystkie przygotowane przez nas tematy w całości. Zaczynamy 29 czerwca (sobota) o godzinie 15:00 kończymy 9 lipca (wtorek) o godzinie 12:30. Ostatni posiłek to śniadanie 9 lipca.
 • Pierwsza połowa obozu (Turnus A) w trakcie którego zajęcia będą prowadzić: Radek Węglarz, Mariusz Sroczyński, Joshua Craig, Rafał Szulkowski
  Ta opcja rozpocznie się 29 czerwca o godzinie 15:00 i skończy 4 lipca wieczorem (pokoje trzeba opuścić do godziny 10:00, ale można jeszcze wziąć udział w popołudniowych treningach). Ostatnim posiłkiem jest kolacja 4 lipca
 • Druga połowa obozu (Turnus B) w trakcie którego zajęcia będą prowadzić: Radek Węglarz, Anastazja i Tomek Nowakowski, Andrzej Kalisz.
  Ta opcja rozpocznie się 4 lipca od 15:30 i skończy 9 lipca o godzinie 12:30. Pierwszy posiłek to kolacja 4 lipca, a ostatni śniadanie 9 lipca.

Miejsce:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy – ” Nagórzyce” dysponuje wygodnymi i przestronnymi pokojami 1-, 2- i 3- osobowymi. Ośrodek położony jest w malowniczym lesie nad Zalewem Sulejowskim. Piękna okolica, obcowanie z naturą, świeże powietrze sprzyjają głębokiemu odprężeniu i aktywnemu wypoczynkowi oraz pozwalają oderwać się od miejskiego zgiełku. 

Obóz Tai Chi i qigong Nagórzyce

CENA OBOZU

 • Cały obóz

4100 zł miejsce w pokoju 2- , 3- osobowy,
4800 zł miejsce w pokoju 1- osobowym
Ilość miejsc ograniczona. W opcji 1-osobowej dysponujemy tylko czterema pokojami, dwa z nich w pokojach typu studio ze wspólną łazienką z innym pokojem)

 • Pół obozu
  Turnus A29 czerwca – 4 lipca
  Turnus B 4-9 lipca

2250 zł miejsce w pokoju 2- , 3- osobowy,
2800 zł miejsce w pokoju 1- osobowym.

 • Pojedyncze dni

Udział w samych treningach: 300 zł / dzień (cały dzień treningów + obiad).

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programie obozu;   
Do treningów z mieczem i wachlarzem zapewniamy niezbędny sprzęt do ćwiczeń.
Najlepiej zabrać ze sobą maty lub koce do ćwiczeń, ewentualnie poduszki do medytacji.

ZGŁOSZENIA

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy  i wpłacając (w ciągu pięciu dni roboczych) zaliczkę w wysokości 300 zł lub całą kwotę. Brak wpłaty powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji. W przypadku wpłaty zaliczki pozostałą kwotę prosimy uregulować do 10 czerwca br.

W celu rezerwacji miejsca prosimy o uiszczenie opłaty wpisowej w wysokości 300 zł na numer konta:
50 1140 2004 0000 3402 8164 0804 
Szkoła Tai Chi Guangfu
Radosław Węglarz
ul. Osmańczyka 14b/14
01-494 Warszawa,
W tytule przelewu należy wpisać: “Zaliczka na Obóz Tai Chi w Nagórzycach i podać imię i nazwisko uczestnika”

DOJAZD

We własnym zakresie, ale postaramy się Wam pomóc ułatwiając kontakt z osobami, które będą miały wolne miejsca w samochodach.
Adres:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „NAGÓRZYCE”

Swolszewice Małe ul. Leśna 1 97-213 Smardzewice

 Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu. Pokoje można zajmować od godziny 13:00, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 15:30.

Zaprosiliśmy sprawdzoną kadrę doświadczonych instruktorów:

Radosław Węglarz

– założyciel Szkoły Tai Chi Guangfu, główny organizator obozu. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi Chuan ucząc się od najbardziej doświadczonych mistrzów i nauczycieli Tai Chi i Qigong
Więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

Mariusz Sroczyński

– jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce, założyciel TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie. Od ponad 25 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej. Uczył się u największych mistrzów stylu Yang, Chen, Wu, Hulei, I-Liq Chuan, Wudang oraz Chi Kung.

Joshua Craig

– jest bardzo cenionym instruktorem wewnętrznych sztuk walki.
Prowadzi w Nowym Jorku w USA szkołę systemu I-Liq Chuan i treningi z Kuli Tai Chi. Organizuje seminaria z mistrzami innych sztuk walki, a  sam często podróżuje po Europie prowadząc szkolenia m.in. w Norwegii, Anglii, Holandii, Niemczech i Polsce. Qinna i Neigong uczył się od wielu cenionych mistrzów. Przez długi czas współpracował i współorganizował warsztaty z Mistrzem Yang Jwing Mingiem – jednym z najbardziej znanych i cenionych specjalistów Qinna i Tai Chi na świecie.

Rafał Szulkowski

-Trener II klasy Sportu Wushu, licencjonowany Sędzia San Da/Qingda Polskiego Związku Wushu, Instruktor Shaolin (4 Duan), Instruktor Taijiquan (2 Duan),  Instruktor Bulgarian Bag I i II stopień – Suples Fit, Instruktor Kettlebell PSKiF metody Hard Style. Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością – sportowa odnowa biologiczna z fizjoterapią, oraz studiował w Wyższej Szkole Zdrowia na kierunku Fizjoterapia (licencjat). Od 25 lat prowadzi Szkołę Tai Chi i Kung Fu w Trójmieście.

Tomek Nowakowski

– przez większość swego życia podróżował po świecie ucząc się i praktykując u największych Mistrzów Tai Chi, Qigong, Jogi i innych sztuk wewnętrznych, prowadził szkołę Tai Chi w USA.

Anastazja Nowakowska

– po kilku latach nauki jogi w Ukrainie skąd pochodzi, wyjechała do Indii, które stały się jej drugim domem. Praktykowała pod okiem wielu cenionych hinduskich mistrzów i nauczycieli. W Riszikeszu (światowej stolicy jogi) otworzyła szkołę Himalayan Yoga Academy. Od wielu lat wraz z Tomkiem zajmują się Chi Kung, Jogą, Tai Chi, Medytacją i różnego rodzaju praktykami dbania o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne

Andrzej Kalisz

– wschodnie sztuki walki zaczął uprawiać w 1980 roku. Od 1985 roku uprawia Tai Chi. W roku 1986 rozpoczął studia sinologiczne (filologia chińska) na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1989 wyjechał na stypendium naukowe do Chin, gdzie przez dwa lata doskonalił znajomość języka chińskiego i kultury Chin, ćwicząc Tai Chi pod okiem słynnych mistrzów stylów Wu (przekaz Wu Jianquan -> Wu Tunan) i Chen (przekaz Chen Fake). Wówczas zetknął się także z Yiquan oraz będącą jego częścią metodą Yangsheng Zhuang, na których koncentrował się następnie przez wiele lat.

Od tej pory regularnie, zwykle raz w roku podróżuje do Chin, by doskonalić swą znajomość Yiquan i Yangsheng Zhuang. Został głównym międzynarodowym przedstawicielem mistrza Yao Chengguang. W ostatnich latach wykorzystuje te wyjazdy także w celu doszkalania się w stylu Wu (Hao) Tai Chi, którego uczy się bezpośrednio od mistrza Zhao Xiaoqing z Guangfu, przedstawiciela linii przekazu mistrza Zhai Weichuan.

Dzięki znajomości języka chińskiego, zarówno współczesnego, jak i klasycznego ma bezpośredni dostęp do nauk największych chińskich mistrzów, oraz do dawnych traktatów teoretycznych.

Filmy z naszych wcześniejszych obozów:

Opinie uczestników naszych obozów Tai Chi z poprzednich lat:

 „Radku, Twój obóz Tai Chi to najlepsze, co mogłam zrobić dla siebie w te wakacje. Dziękuję.  KSz” 


„Cześć, To niesamowite doświadczenie spotkać tyle cudownych i pozytywnych osób w jednym miejscu. Przed wyjazdem obawiałam się, jak odnajdę się w nowym towarzystwie i takiej formule ćwiczeń… Teraz wiem, że była to najlepsza inwestycja. Dziękuję i do zobaczenie za rok:-) JW”

 „Radku, Dziękuję za wysiłek w zorganizowaniu obozu. Genialne 8 dni. AK” 

“To był mój czwarty obóz – jestem nieustająco zachwycona. To dla mnie idealna forma dbania o zdrowie i rozwijania umiejętności Tai chi z sympatycznymi ludźmi i w dobrych warunkach. Serdecznie dziękuję za wszystko!”

„Cześć Radek, Chciałam Wam bardzo podziękować za wspólnie spędzony czas i pogratulować organizacji obozu. Bardzo wysoki poziom w każdym aspekcie.AK”

“Jestesmy przeszczęsliwi z możliwości uczestniczenia w obozie letnim. Osoby prowadzące zarówno wykłady jak i warsztaty dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami w sposób wysoce profesjonalny. Organizacja , klimat i lokalizacja świetne. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania. Gratulujemy .” Teresa i Waldek S.

“Obóz był niesamowity, wyjątkowa kadra, wyjątkowi uczestnicy. Duży szacunek dla Was.”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.