Instruktor qinna Joshua Craig neigong

Warsztat Kula Tai Chi, Nei Gong, Zhang Zhuang z Joshua Craigiem w Warszawie

W weekend 14 i 15 listopada w Warszawie odbędą się warsztaty, które poprowadzi  instruktor z Nowego Jorku – Joshua Craig. Szkoła Mariusza Sroczyńskiego współpracuje z nim od kilku lat, a jego warsztaty cieszą się wśród  uczniów dużym uznaniem.

Tematy warsztatów:
1. Sobota, 14 listopada
– 10.00-13.00 Chi Kung Kuli Tai Chi (dla wszystkich, także dla początkujących)
– 14.30-17.30 Nei Gong (dla wszystkich, czyli też dla początkujących)

2. Niedziela, 15 listopada:
– 10.00-13.00 Chi Kung Kuli Tai Chi (dla tych, którzy już brali udział w warsztatach z kuli z Joshem lub z innym instruktorem)
– 14.30-17.30 Zhan Zhuang i Małe Krążenie (dla wszystkich, także dla początkujących).

Ceny: Jeden warsztat 3 godzinny: 80 zł, 2 warsztaty: 150 zł, 3 warsztaty: 200 zł, 4 warsztaty: 250 zł. Można zapłacić przed warsztatami w STUDIO.

Miejsce: TAI CHI STUDIO, ul. Belwederska 26/30, Warszawa

Zapisy mailowo najpóźniej do 12 listopada. Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy zarówno początkujących jak i zaawansowanych trenujących w naszej szkole. Serdecznie polecamy!

Opis warsztatów:

KULA TAI CHI.

Ćwiczenie z Kulą Tai Chi jest klasyczną chińską metodą treningową, wykorzystywaną w wielu starożytnych systemach. Uznawane jest za jedno z najważniejszych ćwiczeń jakie powinien praktykować adept Tai Chi i Chi Kung, aby uzyskać biegłość w tej wewnętrznej sztuce. Służy zarówno rozluźnieniu, wzmocnieniu jak i koordynacji. Odpowiednio dobierając wagę kuli można skupić się na wzmocnieniu mięśni pleców, klatki piersiowej, ramion i nóg (kula cięższa) lub rozluźnieniu, koordynacji górnej i dolnej części ciała, pracy klatki piersiowej i kręgosłupa (kula lżejsza). Trening Kuli Tai Chi wzmacnia również krążenie Chi tzw. Dużym Krążeniem. Istnieje dużo odmian, metod i form treningu z kulą. Ćwiczy się z kulą wielkości piłki do koszykówki (lekką lub cięższą: z drewna, metalu, kamienia), solo i z partnerem. Ćwiczy się toczenie kamiennej kuli położonej na płaskiej powierzchni lub z dużą kulą przy powierzchni pionowej – np. ścianie. Mistrz organizacji YMAA – dr Yang Jwing Ming, usystematyzował najważniejsze sposoby treningu z kulą. Powstał jeden przejrzysty system, którego poszczególne etapy poznacie na warsztatach. Nasz prowadzący – Josh, uczył się bezpośrednio u Mistrza Yang Jwing Minga.

NEIGONG “Budzenie Ciała i Umysłu”.

Neigong jest nazywany “Wewnętrznym Kung Fu i kiedyś był bardzo strzeżonym sekretem. Na naszych warsztatach odkryjecie proste i praktyczne metody na doświadczanie własnego “Wewnętrznego Kung Fu”. Zrozumiecie jak pobudzić Wasz system nerwowy, koordynować pracę mięśni i tkanek miękkich. W rezultacie, każdy ruch będzie masażem dla ciała od wewnątrz do zewnątrz. Będziecie stymulować przepływ energii i zwiększać możliwości odczuwania naturalnego obiegu energii Chi w ciele. Dzięki warsztatom rozpoczniecie doświadczanie każdego ruchu w całkowicie odmienny sposób. Podstawowe zasady, które będą nam towarzyszyć podczas warsztatu, to:
1. Kiedy jedna część ciała się porusza, poruszają się jego wszystkie części

2. Tam gdzie jest umysł, podąża energia Chi
3. Jak uzyskać i po co siłę ścięgien
4. Jak uzyskać połączenie fizyczne i energetyczne całego ciała
5. Co to jest medytacja w ruchu.

ZHAN ZHUANG.

Zhan Zhuang to ćwiczenia statyczne, nazywane też medytacją stojącą, praktykowane w tradycyjnych stylach Tai Chi i Chi Kung. Służą przede wszystkim budowaniu „struktury ciała”dając umiejętność ustawiania poprawnej pozycji ciała, co stanowi punkt wyjścia do budowania relaksu, efektywnego ruchu, gotowości na zmianę, szybkości oraz siły. Właściwa struktura pozwala zarówno statycznie jak i w ruchu ustawiać ciało w idealnej harmonii, rozumieć gdzie mamy centrum, utrzymywać naszą strukturę w ruchu. Jest to kluczowy oprócz oddechu element nauki relaksu i rozluźnienia (fizycznego oraz mentalnego). Podobne zrozumienie korekty postawy stosuje się np. we współczesnych metodach rehabilitacji. Żeby uzyskać i utrzymać ten idealny stan równowagi trzeba być świadomym kluczowych punktów w naszym ciele, które muszą być ustawiane ze szczególną uwagą. Dodatkowo ćwiczenia tego typu mają na celu wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za utrzymywanie statycznej pozycji, a rozluźnić pozostałe mięśnie, ścięgna i stawy. Mają też uspokoić i wyciszyć nasz zmysły, aby mogły właściwie odbierać i oceniać otoczenie. Regularny trening struktury ciała poprawia wyczucie równowagi i stabilność, także emocjonalną. Podsumowując, ćwiczenia mają na celu budowanie świadomego kontaktu z ciałem, poznawanie mechanizmów jego funkcjonowania i wpływanie na wzmocnienie jego struktury fizycznej oraz mentalnej. Warsztat ten będzie wzbogacony o podstawy prowadzenia wewnętrznej energii Chi tzw Małym Krążeniem.

O prowadzącym: Joshua Craig jest znakomitym instruktorem wewnętrznych sztuk walki, w tym I Liq Chuan oraz Kuli Tai Chi wg programu YMAA i jest znany uczniom naszej szkoły od kilku lat z warsztatów w Warszawie i letnich obozów w Rozłogach. Prowadzi w Nowym Jorku w USA szkołę systemu I-Liq Chuan według organizacji CFILCA, treningi z Kuli Tai Chi wg programu YMAA. Organizuje seminaria z mistrzami innych sztuk walki, a sam często podróżuje po Europie prowadząc szkolenia: m.in. w Norwegii, Anglii, Holandii i Niemczech. Od kilku lat współpracuje z naszą szkołą, prowadząc warsztaty wiosenne i jesienne, oraz treningi na naszych letnich obozach. Jest bardzo cenionym i lubianym instruktorem.

 

Zgłoszenia: e-mail: [email protected]

 

kula Tai Chi