3 filary praktyki Tai Chi/Chi Kung: CIAŁO, ODDECH, UMYSŁ -bezpłatne warsztaty z Tomkiem Nowakowskim

Mamy dla Was prezent! 5 czerwca (piątek) w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie – otwarty, bezpłatny warsztat pod okiem znakomitego instruktora.

Gorąco zapraszamy uczniów naszej szkoły oraz osoby, które jeszcze nigdy z nami nie ćwiczyły.

Warsztat jest otwarty i bezpłatny dla WSZYSTKICH uczestników.

Podczas około 3 godzinnego spotkania będziemy starać się zrozumieć mechanizmy wzajemnego wpływu pomiędzy tymi trzema aspektami. Wykonamy ćwiczenia, które pomogą nam odblokować ODDECH, uwolnić UMYSŁ, skutecznie rozluźnić i odprężyć CIAŁO. Do naszego celu wykorzystamy elementy jogi, qigong, pchających dłoni tai chi, różne systemy medytacyjne oraz rezultaty najnowszych badań medycyny sportowej.

Na warsztat zabierzcie ze sobą maty do jogi. Na miejscu będą dostępne także materace.

TUTAJ znajdziecie zdjęcia z poprzedniego warsztatu:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.876078699076032.1073741833.162664133750829&type=3

Warsztat odbędzie się w czasie naszych tradycyjnych zajęć – od 18:00 do 21:00
Miejsce: ul. Więckowskiego 35, 90-734 Łódź

O prowadzącym:

TOMEK NOWAKOWSKI – W wieku 16 lat zaczął trenować kilka odmian koreańskich sztuk walki, między innymi hwarang do i tae kwon do.
W trakcie studiów na wydziale turystyki i rekreacji poznańskiej AWF jego zainteresowania powoli ukierunkowały się w stronę sztuk “wewnętrznych”, na wschodzie określanych mianem “miękkich” sztuk walki takich jak Xing Yi, Bagua i Tai Chi.
Przygoda z Tai Chi rozpoczęta w Poznaniu (styl Yang) i trwa już od ponad 20 lat. W międzyczasie ćwiczył z Billem Helm w Taoist Sanctuary w San Diego, z Chrisem Luth z Pacific School of Tai Chi. Miał przywilej studiowania z mistrzami jak Abraham Liu (San Diego) William Chen (Nowy Jork) i Herman Kauz (Escondido) – głównie krótszą wersję stylu Yang – formę Chen Man Chinga. Zhineng qigong studiował z mistrzem Liu Jianshe.
Na wyspach hawajskich pracował w ośrodku dla ludzi chorych na nowotwory – Kokolulu Cancer Retreat, gdzie między innymi qigong używany jest do poprawienia stanu zdrowia pacjentów.
W Chinach studiował w ośrodku zhineng qigong na wyspie Hainan.
W Indiach zrobił uprawnienia nauczyciela jogi.
W Nepalu poznawał tajniki medytacji.
Przez 6 lat Tomek uczył Qigong i Tai Chi w swej szkole w Palm Springs w południowej Kalifornii.
Ostatnio, spędził łącznie ponad dwa lata wędrując po górskich ostępach ( 15000 km.) przeważnie Ameryki Północnej, gdzie testował i eksperymentował z wieloma “technikami” pracy z ciałem i umysłem.
Rezultatem tych doświadczeń jest podejście niezwykle proste w formie, gdzie nacisk położony jest na praktykę i odnajdowanie równowagi we wszelkich aspektach naszego codziennego życia.

Blog Tomka: www.naturalnieiprosto.net

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.