tai chi warszawa łódź koronawirus

Komunikat 12/03/2020

Drodzy uczestnicy naszych zajęć i sympatycy Szkoły Tai Chi Guangfu,

niestety, spore zamieszanie związane z epidemią koronowirusa dotknęło również naszą szkołę, w związku z czym mam dla Was kilka ważnych informacji.

  • Zacznę od kwestii pozytywnej, piątkowe (13.03) zajęcia w Łodzi odbędą się zgodnie z planem. Grupa początkująca ćwiczy od 18.00 do 19.30, a zaawansowani od 19.45 do 21.45.
  • W związku z podjętą przez Premiera decyzją o zamknięciu szkół i uczelni spowodowaną zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, zmuszeni jesteśmy odwołać zajęcia Tai Chi w Warszawie (od 12.03 do 26.03) i Łodzi (od 16.03 do 25.03). Terminy te mogą ulec zmianie.
  • Opłaty, które uiściliście będziecie mogli wykorzystać w kolejnych miesiącach. Jeśli ktoś skorzystał z promocji dla początkujących i opłacił zajęcia do końca czerwca, będzie mógł uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach w trakcie wakacji lub przenieść niewykorzystany czas na wrzesień.
  • W najbliższym czasie, przez internet zacznę Wam udostępniać dodatkowe materiały z których będziecie mogli korzystać w domu.Informacje w jaki sposób to będzie wyglądać prześlę Wam w kolejnym mailu.

Podsumowując, chciałbym się z Wami podzielić kilkoma przemyśleniami i propozycjami.


Ostatnio na Facebooku mignął mi tekst: “W czasach paniki zarażaj ludzi spokojem”. Miałem nadzieję, że będę mógł tak robić na regularnych zajęciach w mojej szkole. Niestety okazało się to niemożliwe.Wczoraj, po ogłoszeniu, że zamknięte zostają wszystkie szkoły i uczelnie zostałem poinformowany, że muszę odwołać również nasze treningi. :-(


Uważam, że ćwiczenia Tai Chi, Qigong i medytacja są bardzo ważne w tych trudnych czasach, ale w obecnej sytuacji zamknięcie szkół jest chyba jednak racjonalnym rozwiązaniem. Ruch jest niezwykle istotny dla wszystkich układów naszego ciała, a kontemplacja pozwala w sposób jasny i spokojny analizować to co się dookoła nas dzieje. Zachęcam Was, wykorzystajcie ten czas na praktykę własną. Korzystajcie z wiedzy i umiejętności jakie zdobyliście na naszych zajęciach. To pomoże Wam ze spokojem obserwować to co się dookoła dzieje, a może udzieli się też Waszym bliskim? Ja obiecuję, że będę Was w tym wspierał. Będę przygotowywał specjalne filmiki szkoleniowe. Dla osób początkujących będzie to nauka pierwszych ruchów długiej formy stylu Yang, a zaawansowanym prześlę lekcje pierwszych ruchów stylu Wu. Przygotuję też materiały pokazujące moją praktykę własną. Może zainspiruje to Was do ćwiczeń i medytacji w domu? Może dzięki temu uda mi się zarazić kogoś swoim spokojem?


Ponieważ będę miał teraz trochę więcej czasu i możliwości, służę Wam moją pomocą. Jeśli macie jakieś pytania, dzwońcie lub piszcie do mnie (wystarczy odpisać na tego maila). Jeśli ktoś potrzebuje treningu indywidualnego, kontaktujcie się ze mną. Mogę dojechać samochodem, mam też dostęp do małej salki w centrum Warszawy. Szczególnie chętnie podzielę się prostymi praktykami, które będziecie mogli wykonywać sami w domu. Mogę też pomóc w innych kwestiach i treningach ogólnorozwojowych dla dorosłych i dzieci. Służę pomocą, wiedzą i doświadczeniem.
Wierzę, że każdą sytuację, nawet najtrudniejszą, można wykorzystać do swojego rozwoju. Będę starał się Was inspirować i wspierać. Mam nadzieję, że każdy na tym skorzysta.

Życzę Wam dużo zdrowia i spokoju. Do zobaczenia na treningach.

Radosław Węglarz
Szkoła Tai Chi Guangfu
Łódź, Warszawa

1 thought on “Komunikat 12/03/2020”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.