światowy dzień tai chi i qigong 2017

Światowy Dzień Tai Chi i Qigong 2017

Z okazji Światowego Dnia Tai Chi i Qigong, zapraszamy na otwarty, bezpłatny trening.

Zajęcia odbędą się 29 kwietnia br. (sobota) o godzinie 10:00, w Sali Balowej w Centrum Handlowo – Rozrywkowym SUKCESJA przy Al. Politechniki 1
Wejście przez kręgielnie Król Kul na 4 piętrze.

W przypadku bardzo ładnej pogody istnieje mozliwość przeniesienia imprezy na Taras Widokowy, który znajduje się na przeciw wejścia do Sali Balowej.

W programie:
– trening Tai Chi (prowadzący Radosław Węglarz),
– trening Qigong (prowadzący Tomek i Anastazja Nowakowscy!!!)
– pokazy instuktorów i uczniów Łódzkiej Szkoły Tai Chi,

Pamiętajcie, że to nasze święto. Zaproście swoich znajomych i członków rodziny. Zabierzcie ze sobą dobry humor i ewentualnie coś do jedzenie i picia. :-)

Światowy Dzień Tai Chi Łódź 2016

Światowy Dzień Tai Chi i Qigong

Obchody tego dnia to inicjatywa autorstwa Billa Douglasa, instruktora i promotora ćwiczeń Tai Chi i Chi Kung w Stanach Zjednoczonych. Ma na celu popularyzację chińskich form ćwiczeń, których uprawianie przyczynić się może do poprawy zdrowia społeczeństw całego świata. W poprzednich edycjach uczestniczyły szkoły Tai Chi, Chi Kung i podobnych systemów od Australii przez Chiny, Europę do USA.

Światowy Dzień Tai Chi i Chi Kung nie jest imprezą proklamowaną przez wielką międzynarodową organizację, lecz powstał z inicjatywy ludzi ćwiczących. Od kilku lat odbywał się dorocznie w sobotę następującą po Światowym Dniu Zdrowia WHO. Ponieważ w niektórych krajach pogoda na początku kwietnia nie sprzyja jeszcze dużym imprezom plenerowym, począwszy od roku 2004 obchody przeniesiono na ostatnią sobotę kwietnia. Do inicjatywy przyłącza się coraz więcej szkół na całym świecie.

Tego dnia, o godzinie 10.00, na wszystkich kontynentach, osoby kultywujące Chi, wychodzą na otwartą przestrzeń, aby wspólnie ćwiczyć. Praktycznie przez 24 godziny, zgodnie z naturalnym krążeniem Ziemi, poprzez kolejne strefy czasu naszego globu, przetacza się fala pobudzonej przez ćwiczących energii i harmonii. Żadna ze szkół biorących udział w Światowym Dniu Tai Chi i Chi Kung nie pobiera z tego tytułu opłat od widzów i uczestników. Celem jest wniesienie wkładu w popularyzację metod ćwiczeń, służących aktywnemu dbaniu o własne zdrowie i zachęcenie do ich czynnego uprawiania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.