Tai Chi Chuan

Tai Chi Chuan (Taijiquan) to starochińska sztuka relaksu, medytacji i walki praktykowana współcześnie przez miliony ludzi na całym świecie, by zrównoważyć ciało, oddech i umysł.

Tai Chi to chińska gimnastyka przeznaczona dla każdego: bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań. Posiada nieocenione walory zdrowotne. To klucz do uzyskania wewnętrznego spokoju i równowagi ciała i umysłu. To źródło siły do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Tai Chi dla początkujących korzyści

Tai Chi często polecane jest  przez lekarzy jako doskonały środek profilaktyczny i leczniczy na wiele chorób.

Wynika to z faktu, że ćwiczenia te mają ogromny wpływ na cały organizm uwzględniając zarówno soma jak i psyche. Istnieje wiele badań potwierdzających, że osoby praktykujące tai chi chuan charakteryzują się dużą sprawnością układu krwionośnego, oddechowego oraz bardzo dobrą przemianą materii. Niesamowity jest wpływ tej praktyki na układ ruchu człowieka. Specyfika ćwiczeń powoduje, że wzmacniają się mięśnie, uelastyczniają się ścięgna, więzadła i powięzie, poprawia się mineralizacja kości, odżywiane są elementy chrzestne i krążki międzykręgowe.

W ramach nauki tai chi uczestnicy zajęć poznawać będą tradycyjne przekazy stylu Yang Tai Chi Chuan (przekaz od Mistrza Yang Jwing Minga), Wudang Tai Chi (MIstrz Zhou Xuan Yun) i Wu/ Hao Tai Chi (Mistrz Zhai Weichuan) – formy ręczne, pchające dłonie, formy podwójne, formy z bronią,  itd.. Poza tym całą gamę technik relaksacyjnych, oddechowych, poprawiających strukturę ciała i kondycję kręgosłupa, rozciągających i uelastyczniających całe ciało, poprawiających koordynację ruchową, równowagę, koncentrację.