Neigong qinna joshua craig

Warsztaty z Joshuą Craigiem – Neigong i siła z rozluźnienia – 13.01.2017

Na początek roku mamy dla Was niezwykły prezent. Chcielibyśmy Was zaprosić na warsztat “Neigong i siła rozluźnienia”, które poprowadzi wyjątkowy instruktor – Joushua Craig.

Warsztat ten odbędzie się w trakcie naszych regularnych zajęć piątkowych od 18:00 do 21:00.
Dla uczniów naszej szkoły, którzy mają opłacone zajęcia lub wchodzą na zajęcia przez karty MultiSport, OkSystem lub FitProfit trening ten jest bezpłatny!
Zapraszamy również osoby spoza naszej szkoły. Dla nich koszt udziału w warsztacie wynosi 30 zł.

NEIGONG: Budzenie Ciała i Umysłu

Neigong jest nazywany “Wewnętrznym Kung Fu”” i kiedyś był bardzo strzeżonym sekretem. Na naszych warsztatach odkryjecie proste i praktyczne metody na doświadczanie własnego “Wewnętrznego Kung Fu”. Zrozumiecie jak pobudzić Wasz system nerwowy, koordynować pracę mięśni i tkanek miękkich. W rezultacie, każdy ruch będzie masażem dla ciała od wewnątrz do zewnątrz. Będziecie stymulować przepływ energii i zwiększać możliwości odczuwania naturalnego obiegu energii w ciele. Dzięki warsztatom rozpoczniecie doświadczanie każdego ruchu w całkowicie odmienny sposób.
Podstawowe zasady, które będą nam towarzyszyć podczas warsztatu, to:
1. Kiedy jedna część ciała się porusza, poruszają się jego wszystkie części
2. Tam gdzie jest umysł, podąża energia Chi
3. Jak uzyskać i po co siłę ścięgien
4. Jak uzyskać połączenie fizyczne i energetyczne całego ciała
5. Co to jest medytacja w ruchu

SIŁA Z ROZLUŹNIENIA

Rozluźnienie to pierwszy i jeden z najważniejszych elementów praktyki Tai Chi, Chi Kung i tym podobnych form ruchu. Na spotkaniu z Joshem poznacie skuteczne metody rozluźniania ciała, poruszania ciałem by to rozluźnienie
uzyskać, pogłębić i utrzymać oraz sposoby wykorzystywania rozluźnienia w technikach i formach, które znacie i ćwiczycie. Poznacie też sposoby na wykorzystanie rozluźnienia, by podnieść skuteczność swoich technik w konfrontacji z partnerem/przeciwnikiem. Techniki rozluźniające nie tylko pomogą wam uzyskać i zrozumieć trzystopniowy proces rozluźniania ciała: rozluźnienie mięśni, rozluźnienie ścięgien/stawów/więzadeł, rozluźnienie organów wewnętrznych.
Takie ćwiczenia mają też działanie czysto praktyczne na nasz organizm: wymuszają większy przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych, które są lepiej absorbowane przez ciało. Rozluźnienie to zatem jakość, potrzebna do tego,
by uzyskać większą siłę/moc, czyli kluczowy element w “wewnętrznych” formach pracy z ciałem.

Warsztat będzie tłumaczony na język polski.

 

Instruktor Tai Chi Joshua Craig neigongJoshua Craig – jest bardzo cenionym instruktorem wewnętrznych sztuk walki.

Prowadzi w Nowym Jorku w USA szkołę systemu I-Liq Chuan i treningi z Kuli Tai Chi. Organizuje seminaria z mistrzami innych sztuk walki, a  sam często podróżuje po Europie prowadząc szkolenia m.in. w Norwegii, Anglii, Holandii, Niemczech i Polsce.

rozluźnienie w tai chi z Josh Craig

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.