Tai Chi qigong łódź

Wracamy do treningów – Komunikat Łódzkiej Szkoły Tai Chi 15/09/2016.

1. przypominamy, że już 16 września wracamy do treningów Tai Chi i Qigong.

W tym roku będziemy ćwiczyć w poniedziałki, środy i piątki. Pamiętaj, żeby zabierać na treningi  obuwie na zmianę. Idealni by było, gdyby buty miały jasną podeszwę. W tym roku będziemy ćwiczyć w nowo wyremontowanej sali i  dyrekcja szkoły prosiła, żeby zwracać na to uwagę.

Zwróć uwagę, że zajęcia środowe rozpoczniemy dopiero od 28 września!

2. Jeśli zastanawiasz się w której grupie masz ćwiczyć, pamiętaj, że najlepiej jeśli są jakieś wątpliwości, porozmawiać z instruktorem.

Ogólnie zasada jest taka, że gdy wracasz do treningów i znasz przynajmniej pierwszą część długiej formy Tai Chi stylu Yang, możesz śmiało przychodzić do grupy bardziej zaawansowanej (poniedziałki i piątki od 19:40 do 21:10 i środowe zajęcia wolne od 18:00 do 19:30). Na zajęciach tych są podziały na mniejsze grupy, więc spokojnie sobie poradzisz. Pamiętaj, że pierwszy miesiąc po wakacjach poświęcamy na  powtórki materiału z zeszłego roku, więc nawet jeśli nie wszystko dobrze pamiętasz, bez problemu dasz sobie radę. W razie czego zawsze można też przychodzić na zajęcia grupy początkującej i uzupełniać materiał.

3. Pod koniec czerwca ogłosiliśmy konkurs pt. “Moje Tai Chi”.

W tym tygodniu przechodzimy do jego ostatniego etapu – głosowania na najciekawsze teksty.
Na naszej stronie internetowej w zakładce
https://www.taichi-lodz.pl/category/moje-tai-chi/ 
zamieściliśmy wszystkie artykuły. 
Od dzisiaj do końca września można na nie głosować poprzez “polubienie”, udostępnienie i skomentowanie. Każda z tych czynności to punkt dla danego tekstu.
Na autorów artykułów, które spotkają się z największą liczbą reakcji czekają atrakcyjne nagrody.
Sukcesywnie na naszym profilu na Facebooku będziemy udostępniać konkursowe teksty. Polubienia tutaj również wliczają się do punktacji.

4. Przypominamy o najważniejszym wydarzeniu tej jesieni (a może nawet w historii naszej szkoły). Już 26 września (poniedziałek) przyjedzie do nas Mistrz Wudang Zhou Xuan Yun i poprowadzi warsztaty podczas których nauczycie się 28 ruchowej formy Wudang Tai Chi.

Tego dnia nie będzie więc naszych regularnych treningów.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Wracamy do treningów - Mistrz Wudang Tai Chi w Polsce

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.