Obóz Tai Chi / Chi Kung Nagawki

Zapraszamy na letni obóz TAI CHI/CHI KUNG

16-21 lipca 2015, Skansen Nagawki

[huge_it_slider id=”2″]

 

Prowadzenie:
Radosław Węglarz,
Krzysztof Operacz,
Anastasia Kurdina,
Tomek Nowakowski.

 


Dołącz do nas na 6 dni energetycznej przygody w wyjątkowym miejscu.

W programie ciekawe tematy: Tai Chi Chuan,  Chi Kung, Pchające Dłonie, Kij Tai Chi, dodatkowo, medytacja, techniki oddechowe i oczyszczające, sesje rozciągania. Na obóz zaprosiliśmy sprawdzoną kadrę doświadczonych instruktorów. Zajęcia będą prowadzone w małych, kameralnych grupach.

Wykonywane ćwiczenia będą dostępne dla każdego.
Zapraszamy osoby, które chcą rozpocząć, rozwinąć oraz utrwalić dotychczasową praktykę Tai Chi oraz Chi Kung.

Przygotujemy również ciekawe wykłady, ognisko, wieczorne imprezy i niespodzianki:-). W czasie wolnym do dyspozycji pozostają basen, sauna, rowery, możliwość skorzystania z oferty masaży i jazdy konnej.

Będzie trochę wyzwań, dużo aktywnego relaksu i mnóstwo dobrej zabawy!

DLA KOGO?

Zapraszamy wszystkich chętnych – instruktorzy będą prowadzić warsztaty w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania jak i Wasze indywidualne zainteresowania i potrzeby. Stworzymy także grupę zupełnie początkującą, dla osób które chcą rozpocząć z nami naukę podczas wakacji.

W PROGRAMIE

Podstawowe treningi będą odbywać się 2 x dziennie po 2,5 godziny. Dodatkowo dla chętnych będą prowadzone poranne sesje i ciekawe warsztaty z tematów, które nie są przedmiotem naszej codziennej praktyki w roku szkolnym. Treningi będą prowadzone z zakresu nauki długiej formy Tai Chi Chuan w stylu Yang, nauki zestawów Chi Kung, Pchających Dłoni, Kija Tai Chi oraz  medytacji, podstaw jogi, technik oddechowych i oczyszczających. Poza treningami ciekawe wykłady, pokazy filmowe, a także wieczorne imprezy. Planujemy również kilka niespodzianek ;-)

MIEJSCE POBYTU

Skansen w Nagawkach to magiczne miejsce, które powstało dzięki marzeniom, sile woli i ciężkiej pracy grupy społeczników. Do naszej dyspozycji będą około 2 ha malowniczo ukształtowanego terenu, na którym znajdują się pokoje gościnne w kilku nowoczesnych wnętrzach, w zabytkowych budynkach architektury drewnianej, a także dużo wolnej przestrzeni do prowadzenia zajęć na łonie natury w niezwykłym otoczeniu pól i lasów. Skansen to wspaniałe miejsce na odpoczynek, na terenie ośrodka znajdują się dwa odkryte baseny, sauna, karczma, kawiarenka, sala kinowa, amfiteatr. Miłośnicy jazdy konnej będą mogli skorzystać z oferty stadniny koni znajdującej się na terenie ośrodka. Malownicza okolica jest także wymarzonym miejscem na wypady rowerowe oraz długie spacery.

CENA WYJAZDU

WERSJA STANDARD ( LEŚNICZÓWKA)
Pokoje trzy i pięcioosobowe – 950 zł (ostatnie miejsce)

WERSJA O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE
Pokój dwuosobowy – 1150 zł              Pokój jednoosobowy – 1290 zł

Wszystkie oferowane pokoje mają własne łazienki.

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu; ubezpieczenie NNW; korzystanie z sauny, rowerów, basenów; Internet.

OPŁATY DODATKOWE NA MIEJSCU

jazda konna; dodatkowe posiłki, napoje (w tym alkoholowe) w Karczmie u Zośki; ciasta, napoje serwowane w Kawiarence; masaże (ofertę przekażemy jeszcze przed obozem, zapisy na miejscu)

DOJAZD

Znakomity. Z Łodzi jedynie 30 minut, z Warszawy około 1 godzina drogi. Skansen Nagawki położony jest w połowie drogi między Głownem a Brzezinami, 10 kilometrów od skrzyżowania autostrad A1 i A2 w Strykowie oraz 10 kilometrów od zjazdu z autostrady A2 w Łyszkowicach.

Pokoje można zajmować od godziny 08:30, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 10:00.
W dniu wyjazdu kończymy treningiem popołudniowym o godzinie 16:00.

Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu.

O PROWADZĄCYCH

Radosław Węglarz - instruktor Tai Chi / Chi KungRadosław Węglarz – założyciel Łódzkiej Szkoły Tai Chi, absolwent AWF w Poznaniu. W czasie studiów miał okazje poznać styl Yang Tai Chi Chuan, którego różne odmiany zgłębia do dzisiaj. W 2004 roku rozpoczął regularne treningi w Stowarzyszeniu Taoistycznego Tai Chi. Tam poznawał Tai Chi, Lok Hup Ba Fa i różne formy medytacji. Przez ponad trzy lata sam, jako instruktor, prowadził zajęcia tego stylu na różnych poziomach zaawansowania. Uczył się u największych mistrzów:m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga oraz u czołowych instruktorów różnych stylów wewnętrznych w kraju i zagranicą.

Krzysiek - instruktor Tai Chi / Chi KungKrzysztof Operacz – praktykę rozpoczął w 1999 roku od Taiji stylu Yang. Od tego czasu systematycznie uczestniczył w szkoleniach, obozach i seminariach prowadzonych przez znanych praktyków tego stylu. Swoją wiedzę opiera między innymi o Taiji stylu Wu według przekazu mistrza Ma oraz starego stylu Taiji Yang.  W tym samym czasie rozwijał swoje zainteresowania ćwicząc Wing Tsun, Yi Quan, Karate Shotokan, Systieme. Od wielu lat praktykuje Chuo Jiao Fanzi zgodnie z przekazem mistrza Hong Zhi Tiana.

Tomek Nowakowski - instruktor Tai Chi / Chi KungTomek Nowakowski – Podróżnik i nauczyciel. Przygodę z Tai Chi rozpoczął ponad 20 lat w Poznaniu (styl Yang). Od tamtej pory podróżował po całym świecie trenując z czołowymi Mistrzami Tai Chi i Chi Kung jak np. Abraham Liu (San Diego) William Chen (Nowy Jork) i Herman Kauz (Escondido), Liu Jianshe. Tajniki chi kung, jogi oraz medytacji pogłębiał w Chinach, na Hawajach, w Nepalu, w Indiach i wielu innych niezwykłych miejscach. Rezultatem tych doświadczeń jest podejście niezwykle proste w formie, gdzie nacisk położony jest na praktykę i odnajdowanie równowagi we wszelkich aspektach naszego codziennego życia.
Blog Tomka: www.naturalnieiprosto.net

Anastasia Kurdina instruktorka Jogii / Chi Kung Anastasia Kurdina – Nauczycielka jogi, praktykę rozpoczęła w roku 2005 pod kierunkiem Andreya Lappy. Po kilku latach nauki wyjechała do Indii, gdzie niewielkie miasteczko Riszikesz – znane jako światowa stolica jogi – stało się jej drugim domem. Uczyła się pod okiem takich mistrzów jak Surinder Singh (hatha joga i Iyengar yoga), Usha Devi (senior Iyengar yoga teacher), Ashish Sharma (hatha yoga + Iyengar), Yogi Vishvaketu (Akhand joga, Kundalini, Sukshma Vyayama i hatha) oraz 105-o letni jogin Swami Yogananda Ji (himalayan joga i Sukshma Vyayama). Lata studiów z hinduskimi nauczycielami oraz regularna praktyka medytacji w tradycji buddyjskiej Vipassany utwierdziła ją w podejściu do wszelkich fizycznych technik jogi jako narzędzi do pracy z umysłem, rozwoju świadomości, koncentracji uwagi, siły woli. W roku 2012 Anastazja otworzyła w Riszikeszu szkołę jogi – Himalayan Yoga Academy.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszenia i wpłacając (w ciągu trzech dni roboczych) zaliczkę w wysokości 200 zł. W przypadku braku wpłaty rezerwacja zostanie anulowana. Pozostałą kwotę prosimy uregulować nie później niż w dniu przyjazdu na obóz. Zaliczka jest bezzwrotna.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych
z przyczyn niezależnych.

Jeżeli masz jakieś pytania skontaktuj się z nami

Oferujemy ograniczoną liczbę miejsc, o rezerwacji i zakwaterowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapisz się >