badania na temat Tai Chi

Badanie naukowe o Tai Chi

Zostaliśmy poproszeni przez studenta 5 roku fizjoterapii o pomoc w przeprowadzeniu badania naukowego dotyczącego Tai Chi. Obiecaliśmy, że pomożemy, więc poniżej możecie zapoznać się ze szczegółami. Uważamy, że to świetny pomysł, choć przez obecną sytuację widzimy tu sporo problemów. Tym bardziej jednak postanowiliśmy wesprzeć tego studenta o co Was również prosimy. Poniżej krótki tekst wprowadzający do badania i linki do ankiet.

Tai Chi a zdrowie badania naukowe

Witam, moje nazwisko Domagała Jakub, jestem studentem V roku – Fizjoterapii, chciałbym zaprosić Państwa do wypełnienia kwestionariusza ankiety badania do pracy magisterskiej – Zastosowanie Gimnastyki Tai Chi w rehabilitacji – analiza subiektywnymi skalami medycznymi. Chciałbym poprosić Państwa o wypełnienie trzech ankiet, I będzie badała Państwa stan przed rozpoczęciem ćwiczeń Tai Chi w ogóle, to jest przed rokiem, miesiącem, bądź kilkoma laty, kiedy Państwo rozpoczynali swoje treningi Tai Chi), kolejna II ankieta, będzie badać Państwa stan na chwile obecną, III ankieta zaś, będzie badać Państwa stan zdrowia po 1 miesiącu od wypełnienia II ankiety). Bardzo dziękuje za współpracę oraz zachęcam do sumiennego i szczerego wypełnienia kwestionariusza ankiety. Liczę, iż moje badania pozwolą na dostarczenie miarodajnej wiedzy na temat prozdrowotnych właściwości Tai Chi (co pokazuje wiele innych badań naukowych), ze szczególnym uwzględnieniem jej potencjału zastosowania w fizjoterapii.

Ankieta I do badania na temat Tai Chi

https://docs.google.com/forms/d/1suMtdXknz-dEouDhcnvjHjTtjiWJB0CokLSRu4rXP6U

Ankieta II do badania na temat Tai Chi

https://docs.google.com/forms/d/1MA1M7_3BO3BrybpgAa-HSStq7JIw7aOtmrnQtvxsHp4

Ankieta III do badania na temat Tai Chi zostanie dodana na początku czerwca (przypomnimy Wam o tym)

Mamy nadzieje, że nasz pomoc w tym badaniu o Tai Chi pomoże w promowaniu tej pięknej formy aktywności ruchowej. Każdy kto z nami ćwiczy szybko zauważa ogromne walory zdrowotne tej praktyki, ale cały czas niewiele osób o tym wie. Ponieważ jedną z misji naszej szkoły jest promowanie Tai Chi i Chi Kung, to chętnie wspieramy podobne inicjatywy i do tego zachęcamy. Na świecie jest sporo badań na temat Tai Chi, ale w Polsce nie są one zbyt popularne. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie i wsparcie zmienią ten stan rzeczy. Badania naukowe dotyczące Tai Chi pomagają lepiej zrozumieć to czym się zajmujemy i ich wyniki będziemy też publikować na naszej stronie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.