Letni Obóz Tai Chi i Qigong 2-10 lipca 2022 r.

Zapraszamy na nasz jubileuszowy – 25. Obóz Tai Chi i Qigong

W tym roku znów spotykamy się w malowniczo położonym ośrodku Nagórzyce nad Zalewem Sulejowskim

Podczas naszego Letniego Obozu Tai Chi i Qigong będziemy gościć wyjątkową kadrę, bardzo doświadczonych i cenionych instruktorów. Wakacje z Tai Chi to okazja do codziennych treningów, poznania unikatowych zestawów ćwiczeń i oderwania się od codziennych trosk.

W PROGRAMIE

Podstawowe treningi będą odbywać się 2 x dziennie po blisko 3 godziny.
W programie wyjątkowe tematy:
– Tai Chi stylu Wu
– forma podwójna Tai Chi stylu Yang
medytacja,
– kij Tai Chi,
– wachlarz Tai Chi
– Daoyin z Mawangdui,
– Tai Chi Qi Gong Shibashi wg Mistrza Wing Cheung
– pchające dłonie,
– techniki relaksacyjne w różnych podejściach
– zdrowy kręgosłup.

MIEJSCE POBYTU

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy – ” Nagórzyce” dysponuje wygodnymi i przestronnymi pokojami 1-, 2- i 3-osobowymi. Ośrodek położony jest w malowniczym lesie nad Zalewem Sulejowskim. Piękna okolica, obcowanie z naturą, świeże powietrze sprzyjają głębokiemu odprężeniu i aktywnemu wypoczynkowi oraz pozwalają oderwać się od miejskiego zgiełku. 

Obóz Tai Chi i qigong Nagórzyce

CENA OBOZU

  • Cały obóz

2250 zł pokój 2- , 3- osobowy,
2700 zł pokój 1- osobowy.
Ilość miejsc ograniczona. W opcji 1-osobowej dysponujemy tylko sześcioma pokojami, część z nich w pokojach typu studio ze wspólną łazienką z innym pokojem)

Jeśli jesteś zainteresowany/-a, wypełnij formularz zgłoszeniowy 

  • Udział w samych treningach: 180 zł / dzień (cały dzień treningów + obiad).

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu;   
Do treningów z kijem i wachlarzem zapewniamy niezbędny sprzęt do ćwiczeń.
Najlepiej zabrać ze sobą maty lub koce do ćwiczeń, ewentualnie poduszki do medytacji.

ZGŁOSZENIA

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy  i wpłacając (w ciągu pięciu dni roboczych) zaliczkę w wysokości 300 zł lub całą kwotę. Brak wpłaty powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji. W przypadku wpłaty zaliczki pozostałą kwotę prosimy uregulować nie później niż do 20 czerwca.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

DOJAZD

We własnym zakresie, ale postaramy się Wam pomóc ułatwiając kontakt z osobami, które będą miały wolne miejsca w samochodach.
Adres:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „NAGÓRZYCE”

Swolszewice Małe ul. Leśna 1 97-213 Smardzewice

 Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu. Pokoje można zajmować od godziny 13:00, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 15:30. W dniu wyjazdu przewidziane są treningi przedpołudniowe (do godziny 12:30)

Zaprosiliśmy sprawdzoną kadrę doświadczonych instruktorów:

Radosław Węglarz – założyciel Szkoły Tai Chi Guangfu, główny organizator obozu. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi Chuan ucząc się od najbardziej doświadczonych mistrzów i nauczycieli Tai Chi i Qigong
Tegoroczne Wakacje z Tai Chi, to dwudziesty piąty obóz Tai Chi/Qigong przez niego organizowany.

Mariusz Sroczyński (Tai Chi Warszawa) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce, dyrektor TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie. Od ponad 25 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej. Uczył się u największych mistrzów stylu Yang, Chen, Wu, Hulei, I-Liq Chuan, Wudang oraz Chi Kung.

Renata Śleboda – w roku 1997 założyła i obecnie szefuje Poznańskiemu Centrum Relaksacji i Terapii Ruchem GARUDA.

Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ze specjalnością: nauczyciel wychowania fizycznego. Od 1993r. pracuje w tejże Uczelni.

W 1996r. trafiła pod skrzydła nauczycielki, Mistrzyni Siddha Yogi, Gurumayi Chidvilasanandy. System ten praktykuje do dnia dzisiejszego. W 1997r. brała udział w Liphook pod Londynem w kursie, którego efektem było uzyskanie tytułu: nauczyciela hatha-jogi (w systemie Siddha Jogi, recertyfikowany w 2005r.).

Od 1997r. jest instruktorem qi-gong, a od 1999r. tai-chi (głównymi nauczycielami w tych dziedzinach są: Marcus Bongart ze Szwecji oraz Zhang Feng Jun z Chin). Później doskonaliła swoje umiejętności pod okiem nauczycieli z różnych stron świata min. w Chinach, Holandii, Hiszpanii, Szwajcarii.

Andrzej Kalisz (Akademia Yiquan) – wschodnie sztuki walki zaczął uprawiać w 1980 roku. Od 1985 roku uprawia Tai Chi. W roku 1986 rozpoczął studia sinologiczne (filologia chińska) na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1989 wyjechał na stypendium naukowe do Chin, gdzie przez dwa lata doskonalił znajomość języka chińskiego i kultury Chin, ćwicząc Tai Chi pod okiem słynnych mistrzów stylów Wu (przekaz Wu Jianquan -> Wu Tunan) i Chen (przekaz Chen Fake). Wówczas zetknął się także z Yiquan oraz będącą jego częścią metodą Yangsheng Zhuang, na których koncentrował się następnie przez wiele lat.

Od tej pory regularnie, zwykle raz w roku podróżuje do Chin, by doskonalić swą znajomość Yiquan i Yangsheng Zhuang. Został głównym międzynarodowym przedstawicielem mistrza Yao Chengguang. W ostatnich latach wykorzystuje te wyjazdy także w celu doszkalania się w stylu Wu (Hao) Tai Chi, którego uczy się bezpośrednio od mistrza Zhao Xiaoqing z Guangfu, przedstawiciela linii przekazu mistrza Zhai Weichuan.

Dzięki znajomości języka chińskiego, zarówno współczesnego, jak i klasycznego ma bezpośredni dostęp do nauk największych chińskich mistrzów, oraz do dawnych traktatów teoretycznych.

W latach 90. rozpoczął nauczanie Tai Chi i Yiquan, w roku 2001 tworząc Akademię Yiquan. Prowadzi zarówno zajęcia sztuk walki, jak i metod ćwiczeń prozdrowotnych, w tym dla Seniorów. W roku 2015 zaczął w propagować w ramach Akademii Yiquan także Tai Chi w stylu Wu (Hao). Naucza również Qigong.

Jest instruktorem cenionym w Europie i poza nią, zapraszanym do prowadzenia szkoleń m.in. w Austrii, Azerbejdżanie, Belgii, Bułgarii, Czechach, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech i na Węgrzech. W jego szkoleniach brali też udział uczestnicy z Australii, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Danii, Filipin, Gruzji, Izraela, Kanady, Malty, Norwegii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii.
Jest autorem artykułów i opracowań, publikowanych w czasopismach w Chinach, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także w serwisach internetowych w innych krajach.

Przetłumaczył wiele materiałów z języka chińskiego na polski oraz angielski.

 FILMY Z NASZYCH WCZEŚNIEJSZYCH OBOZÓW TAI CHI i QIGONG

GALERIE ZDJĘĆ

Obóz Letni Tai Chi Nagawki 2015
Obóz Letni Tai Chi Nagawki 2016
Obóz Letni Tai Chi Wólka Milanowska 2017
Obóz Zimowy Tai Chi Wólka Milanowska 2018

Opinie uczestników naszych obozów Tai Chi z poprzednich lat:

 „Radku, Twój obóz Tai Chi to najlepsze, co mogłam zrobić dla siebie w te wakacje. Dziękuję.  KSz” 


„Cześć, To niesamowite doświadczenie spotkać tyle cudownych i pozytywnych osób w jednym miejscu. Przed wyjazdem obawiałam się, jak odnajdę się w nowym towarzystwie i takiej formule ćwiczeń… Teraz wiem, że była to najlepsza inwestycja. Dziękuję i do zobaczenie za rok:-) JW”

 „Radku, Dziękuję za wysiłek w zorganizowaniu obozu. Genialne 8 dni. AK” 

“To był mój czwarty obóz – jestem nieustająco zachwycona. To dla mnie idealna forma dbania o zdrowie i rozwijania umiejętności Tai chi z sympatycznymi ludźmi i w dobrych warunkach. Serdecznie dziękuję za wszystko!”

„Cześć Radek, Chciałam Wam bardzo podziękować za wspólnie spędzony czas i pogratulować organizacji obozu. Bardzo wysoki poziom w każdym aspekcie.AK”

“Jestesmy przeszczęsliwi z możliwości uczestniczenia w obozie letnim. Osoby prowadzące zarówno wykłady jak i warsztaty dzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami w sposób wysoce profesjonalny. Organizacja , klimat i lokalizacja świetne. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania. Gratulujemy .” Teresa i Waldek S.

“Obóz był niesamowity, wyjątkowa kadra, wyjątkowi uczestnicy.Duży szacunek dla Was.”


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

INFORMACJE 
Tel. 503501259 (Radek),

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.