Obchody pięciolecia Łódzkiej Szkoły Tai Chi

Łódzka Szkoła Tai Chi zaprasza na obchody pięciolecia szkoły.

Z tej okazji, zapraszamy Was na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez jednych z najlepszych instruktorów w Polsce oraz uroczystość podsumowującą pięć lat naszego wspólnego ćwiczenia.

Plan obchodów:

Sobota (17.10)

10:00-12:30 – warsztat Chi Kung – (Spacer Yin Yang) prowadzony przez Mariusza Sroczyńskiego (TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego z Warszawy),

14:30-17:30 – warsztat Tai Chi – (Zastosowania bojowe ruchów Tai Chi) prowadzony przez Piotra Ziembę (TAI CHI SCHOOL Piotr Ziemba z Poznania),

18:30 – 20:00 – uroczyste podsumowanie pięciolecia Łódzkiej Szkoły Tai Chi

20:30 – … – spotkanie mniej formalne ;-) w zarezerwowanej dla nas pizzerii Ranczo (ul. Zachodnia 66A)

Niedziela (18.10)

10:00 – 13:00 – warsztat Chi Kung/ Przepływ w Tai Chi prowadzony przez Piotra Ziembę.

Tematyka warsztatów dobrana jest w taki sposób, aby mogły w niej uczestniczyć zarówno osoby zaawansowane (również adepci Tai Chi z innych szkół), jak i osoby początkujące oraz Ci którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z tą piękną formą aktywności.

Podczas uroczystości będziecie mogli przekonać się jak funkcjonowała nasza szkoła od początku istnienia, oraz zobaczyć piękny pokaz różnych form w wykonaniu instruktorów i innych osób związanych z naszą szkołą.

Na tę część obchodów naszego święta zapraszamy wszystkich uczniów i przyjaciół naszej szkoły oraz osoby zainteresowane tym jak funkcjonuje Łódzka Szkoła Tai Chi.

Zabierzcie też swoje rodziny i znajomych, bo to niebywała okazja, by zobaczyli czego uczycie się na zajęciach.

Koszt warsztatów:

Jeden warsztat – 70 zł

Dwa warsztaty – 120 zł

Trzy warsztaty – 160 zł

Prosimy o zgłoszenia mailowe do 15 października na adres: [email protected]

W zgłoszeniu należy podać w których warsztatach będzie się brało udział i czy jest się zainteresowanym naszym wieczornym spotkaniem w pizzerii.

Uczniów naszej szkoły prosimy o wpłaty za warsztaty na regularnych zajęciach.

Pozostali będą mogli zapłacić bezpośrednio przed warsztatami.

Dla osób przyjezdnych istnieje też możliwość zarezerwowania miejsc noclegowych.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 503 501 259

Tematyka warsztatów:

SPACER YIN YANG jest ćwiczeniem z grupy Qigong – chińskich ćwiczeń zdrowotnych. W Europie Qigong „Spacer Yin Yang” popularyzowany jest przez jednego z wybitnych chińskich mistrzów Qigong, Taiji i Gongfu – Howarda Choya, który wielokrotnie uczył tego zestawu na seminariach organizowanych w TAI CHI Szkole Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego. Ćwiczenie to należące do grupy ćwiczeń Shaolin Qigong tłumaczy rolę umysłu, wewnętrznej energii i oddechu w każdej, nawet najprostszej czynności np. spacerowaniu. Dzięki temu ćwiczeniu można bardzo łatwo zrozumieć wewnętrzne aspekty Qigong: odczuwanie ciała, prowadzenie energii, rolę rozluźnienia, wykorzystanie oddechu oraz zbudować niezwykle ważną dla naszego zdrowia równowagę między siłami Yin i Yang: między górą a dołem, zamknięciem a otwarciem, tym co w środku a tym co na zewnątrz. W ćwiczenie zaangażowane jest całe ciało, pracując w każdym kierunku i w różny sposób, angażując mięśnie, stawy, kości, powięź, itd., poprzez: otwieranie – zamykanie, rozciąganie – rozluźnianie, podnoszenie – składanie. Jednocześnie jest to bardzo przyjemny spacer w koordynacji z oddechem. Często podkreśla się rolę spacerowania w profilaktyce, leczeniu i rekonwalescencji. Spacer Yin Yang to całkowicie świadomy spacer i jednocześnie doskonałe pod każdym względem ćwiczenie.

ZASTOSOWANIA ELEMENTÓW FORMY TAI CHI CHUAN
Trudno jest ćwiczyć poprawnie formę tai chi nie rozumiejąc sensu poszczególnych ruchów. Poznanie zastosowań bojowych tai chi ma ułatwić naukę formy. Bojowy aspekt tai chi przejawia się w całej formie. Podstawowe zasady wykonywania formy tai chi dotyczące sposobu ułożenia ciała i poruszania się obowiązują także w przypadku ćwiczenia zastosowań. W naszej szkole zastosowania bojowe tai chi poznają wszyscy, także ci, którzy, nie traktują tai chi jako sztuki walki, lecz ćwiczą z innych pobudek. Ćwiczenia zastosowań bojowych nie mają formy sparringu i są dostępne dla wszystkich. 

CHI KUNG/PRZEPŁYW W TAI CHI

W pierwszej części tego warsztatu poznać będzie można wiele prostych i skutecznych ćwiczeń Chi Kung. Szczególny nacisk położony będzie tu na aspekty zdrowotne. W drugiej części poznacie podstawowe koncepcje i ćwiczenia przydatne w budowaniu struktury technik i analizie przepływu energii w różnych ćwiczeniach Tai Chi.