ćwiczenia TAi Chi w domu Warszawa

Światowy Dzień Tai Chi 2019

Z okazji Światowego Dnia Tai Chi i Chi Kung, Łódzka Szkoła Tai Chi zaprasza na otwarty, bezpłatny trening.
Zajęcia odbędą się 27 kwietnia br. (sobota) o godzinie 10:00, w okolicach amfiteatru w Parku na Zdrowiu (blisko wejścia do ZOO, mapka poniżej).

W programie:

– trening Tai Chi/ Chi Kung (prowadzący Radosław Węglarz),
– pokazy instruktorów i uczniów Łódzkiej Szkoły Tai Chi.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądały obchody Światowego Dnia Tai Chi w zeszłym roku zajrzyj tutaj.

Miejsce ćwiczeń
Światowy dzień Tai Chi - miejsce ćwiczeń w Łodzi

ŚWIATOWY DZIEŃ TAI CHI I CHI KUNG.

Obchody tego dnia to inicjatywa autorstwa Billa Douglasa, instruktora i promotora ćwiczeń Tai Chi i Chi Kung w Stanach Zjednoczonych. Ma na celu popularyzację chińskich form ćwiczeń, których uprawianie przyczynić się może do poprawy zdrowia społeczeństw całego świata. W poprzednich edycjach uczestniczyły szkoły Tai Chi, Chi Kung i podobnych systemów od Australii przez Chiny, Europę do USA. Światowy Dzień Tai Chi i Chi Kung nie jest imprezą proklamowaną przez wielką międzynarodową organizację, lecz powstał z inicjatywy ludzi ćwiczących.

Od kilku lat odbywał się dorocznie w sobotę następującą po Światowym Dniu Zdrowia WHO.

Ponieważ w niektórych krajach pogoda na początku kwietnia nie sprzyja jeszcze dużym imprezom plenerowym, począwszy od roku 2004 obchody przeniesiono na ostatnią sobotę kwietnia.
Do inicjatywy przyłącza się coraz więcej szkół na całym świecie. Tego dnia, o godzinie 10.00, na wszystkich kontynentach, osoby kultywujące Chi, wychodzą na otwartą przestrzeń, aby wspólnie ćwiczyć. Praktycznie przez 24 godziny, zgodnie z naturalnym krążeniem Ziemi, poprzez kolejne strefy czasu naszego globu, przetacza się fala pobudzonej przez ćwiczących energii i harmonii. Żadna ze szkół biorących udział w Światowym Dniu Tai Chi i Chi Kung nie pobiera z tego tytułu opłat od widzów i uczestników. Celem jest wniesienie wkładu w popularyzację metod ćwiczeń, służących aktywnemu dbaniu o własne zdrowie i zachęcenie do ich czynnego uprawiania.

Światowy Dzień Tai Chi i Chi Kung Łódź 2016

Tai Chi

Tai Chi Chuan (Taijiquan) to starochińska sztuka relaksu, medytacji i walki praktykowana współcześnie przez miliony osób na całym świecie, by zrównoważyć ciało, oddech i umysł.

Tai Chi to chińska gimnastyka przeznaczona dla każdego: bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań. Posiada nieocenione walory zdrowotne. To klucz do uzyskania wewnętrznego spokoju i równowagi ciała i umysłu. To źródło siły do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.