Wudang Tai Chi według Mistrza Zhou Xuan Yun- spis ruchów

Warsztaty Tai Chi z Mistrzem Zhou Xuan Yun w Łodzi i Warszawie

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Tai Chi z Mistrzem Zhou Xuan Yun. Od piątku (8.11) do niedzieli (10.11) zajęcia będą się odbywać w Szkole Tai Chi Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie, a 11 listopada (poniedziałek) w Szkole Tai Chi Guangfu w Łodzi.

Wudang Tai Chi Zhou Xuan Yun

Plan warsztatów Tai Chi w Łodzi i Warszawie:

Poniedziałek, 11 listopada, Szkoła Tai Chi Guangfu Łódź, ul.Więckowskiego 35 godz. 10.00 – 17.00 (przerwa od 12.30 do 14.30)
FORMA TAI CHI WUDANG (nauka i korekta z zastosowaniami II część długiej, 108 ruchowej formy) – dla wszystkich chętnych.

Cena warsztatów w Łodzi:

  • 280 zł dla uczniów Szkoły Tai Chi Guangfu i Szkoły Tai Chi Mariusza Sroczyńskiego,
  • 300 zł – osoby spoza naszych szkół.

Na warsztaty Tai Chi w Łodzi można zgłaszać się przez formularz dostępny tutaj: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Opłaty można uiszczać bezpośrednio przed warsztatami lub na naszych regularnych zajęciach.

Warsztaty odbędą się w jęz. angielskim. Zapewniamy tłumaczenie.

Od 8 do 10 listopada warsztaty będą się odbywać w Tai Chi Studio Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie

Piątek, 8 listopada, godz. 18.00 – 21.00
MIECZ TAI CHI WUDANG – podstawy, przypomnienie i nauka dalszej części formy – dla wszystkich

Sobota, 9 listopada, godz. 10.00-12.30
FORMA TAI CHI WUDANG (nauka i korekta I część długiej, 108 ruchowej formy) – dla wszystkich

Sobota, 9 listopada, godz. 14.30-17.00
FORMA TAI CHI WUDANG (nauka III część długiej, 108 ruchowej formy) – dla wszystkich

Niedziela, 10 listopada, godz. 10.00-17.00 (przerwa od 12.30 do 14.30)
FORMA TAI CHI WUDANG (nauka III część długiej, 108 ruchowej formy – kontynuacja z soboty) – dla wszystkich

Miejsce warsztatów Wudang Tai Chi w Warszawie:

Szkoła Podstawowa nr 85 im. Benito Juareza w Warszawie
ul. Ludwika Narbutta 14
Po lewej stronie od głównego wejścia do budynku znajduje się brama. Wchodzimy bramą na dziedziniec i kierujemy się w prawo do wejścia nr C.
Tam znajdziecie wskazówki, gdzie jest sala, a gdzie szatnie.

Ceny warsztatów w Warszawie:

  1. Cena podstawowa: 550 za trzy dni, 450 zł za dwa dni (sobota i niedziela), 400 zł za dwa niepełne dni (piątek i cała sobota lub sobota po południu i cała niedziela), 300 za jeden dzień (sobota lub niedziela) i 200 zł za pół dnia (np. piątek wieczór lub sobota do południa)
  2. Zniżka dla rodzin: 500 za trzy dni, 400 zł za dwa dni (sobota i niedziela), 350 zł za dwa niepełne dni (piątek i cała sobota lub sobota po południu i cała niedziela), 250 za jeden dzień (sobota lub niedziela) i 150 zł za pół dnia (np. piątek wieczór lub sobota do południa)
  3. Zniżka dla instruktorów jakiejkolwiek formy pracy z ciałem, którzy przyprowadzą na warsztaty swoich uczniów: 10 % od każdej przyprowadzonej osoby
    Warsztaty odbędą się w jęz. angielskim. Zapewniamy tłumaczenie.

ZGŁOSZENIA na warsztaty w Warszawie prosimy przesyłać mailowo do końca października na adres: [email protected]

W warsztatach zarówno w Łodzi jak i Warszawie mogą wziąć udział wszyscy: początkujący, zaawansowani, ćwiczący w naszej Szkole i osoby spoza Szkoły, osoby mające doświadczenie w innych stylach Tai Chi, Kung Fu, jakiejkolwiek pracy z ciałem lub nie mające go wcale.

Forma ręczna Tai Chi Wudang i forma z Mieczem to nie tylko sekwencje bojowe, ale zbiór dynamicznych technik służący samodoskonaleniu, analizie struktury ciała, wzmacniający zakres ruchu i mobilność. To praca nad świadomym ruchem. To również atrakcyjne wizualnie choreografie, które mogą urozmaicić nasz codzienny trening, stymulować umysł do zapamiętania nowego materiału, dać podstawy do głębszego zrozumienia tej starożytnej chińskiej sztuki ruchu. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie.
Nie trzeba znać formy Wudang, nie trzeba mieć doświadczenia w treningu z bronią. Nawet nie trzeba mieć miecza – wystarczy kawałek kijka długości ramienia. :-) Jeśli nie macie nawet kija, będziemy mieli zapas do wypożyczenia.

Relacja z jednego z wcześniejszych warsztatów w Mistrzem dostępna jest tutaj.

I część formy Wudang Tai Chi w wykonaniu Mistrza Zhou Xuan Yun
Forma Wudang Tai Chi z mieczem w wykonaniu Mistrza

Biografia Mistrza Zhou Xuan Yun

Mistrz Wudang Tai Chi w łodzi i Warszawie

Mnich taoistyczny Zhou Xuan Yun (wym. ang. “Joh Sh-wen Yoon”, wym. polska „Dżou Szłen Jun”) 周玄云, urodził się w roku Małpy w małej wiosce w środkowych Chinach, w prowincji Henan. W wieku 13 lat, rodzice posłali go na górę Wudang, która jest źródłem taoizmu i Tai Chi Chuan. Mieszkał w Taoistycznej Akademii Sztuk Walki (Daoist Association Martial Arts Academy), w historycznym Pałacu Purpurowych Chmur (Purple Cloud Temple). Po latach nauki został instruktorem Tai Chi i Kung Fu. Mistrz Zhou został uznany XV pokoleniem przekazu Wudang San Feng. Wszyscy, którzy trenują w Górach Wudang są poddawani jednym z najbardziej wymagających treningów siłowych na świecie. Trening rozpoczyna się wcześnie rano, trwa wiele godzin. Często widuje się adeptów obładowanych workami z piaskiem, wbiegających pod górę i zbiegających w dół i z powrotem. Przez 9 godzin dziennie rozciągają się, poznają stare formy i trenują z bronią. Pomimo tego, że setki osób studiują w Górach Wudang, zaledwie kilkoro z nich rocznie otrzymuje status instruktora i dostępuje możliwości poznania sekretnych praktyk.

W wieku 16 lat Zhou Xuan Yun rozpoczął życie mnicha taoistycznego

oraz zaczął studia filozofii taoistycznej i praktyki duchowe. Xuan Yun pozostaje jednym z niewielu adeptów Wudang z linii sztuk walk, który poświęcił lata swojego życia na głębokie studiowanie taoizmu, przechodząc najbardziej tradycyjny system szkolenia na mnicha taoistycznego. Reprezentuje ortodoksyjny odłam taoizmu, przebył szkolenia w zakresie rytuałów, recytacji mantr, wróżb i alchemii.

Xuan Yun jest oficjalnie uznanym uczniem Mistrza Li Guang Fu 李光富

Prezesa Chińskiego Stowarzyszenia Taoistycznego (中国道教协会会长). W wieku 20 lat Xuan Yun opuścił świątynię, aby rozpocząć życie mnicha wędrującego. Przez 4 lata podróżował samotnie po całych Chinach, od świątyni do świątyni. Poszukiwał mistrzów sztuk walk, praktykował oraz zdobywał nowe umiejętności.

Ostatnio Xuan Yun dzieli swój czas pomiędzy Chiny i USA.

Mieszka w Bostonie, naucza Kung Fu Wudang, buduje Ośrodek Sztuk Taoistycznych, pracuje nad materiałami dydaktycznymi na DVD obejmującymi Tai Chi Chuan, Kung Fu, Chi Kung itd. Od 20 lat propaguje style Wudang, prowadząc warsztaty i nauczając w ponad 25 krajach www.daoistgate.com). Jest jednym z niewielu mnichów taoistycznych mieszkających i nauczających poza Chinami i jedynym, który odwiedził Polskę i współpracuje z naszą Szkołą. Na prowadzonych przez niego dotychczas warsztatach poznawaliśmy krótką i długą formę Tai Chi Wudang, Miecz Tai Chi San Feng Wudang, Pchające Dłonie, Zastosowania Bojowe, Medytację Zhan Zhuang, Chi Kung Czterech Pór Roku, Chi Kung dla Zachowania Zdrowia, słuchaliśmy wykładów o Tai Chi, Chi Kung, Taoizmie, Świątyniach Taoistycznych i księdze Tao Te Ching.
Serdecznie polecamy, zapraszamy i czekamy na Wasze zgłoszenia do końca października!

Strona Szkoły Tai Chi Mistrza Zhou Xuan Yun w Bostonie: http://daoistgate.com/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.