wudang tai chi spis ruchów movements

Zimowy Obóz Tai Chi – Falenty 2019

Jeśli chcesz:

 • poznać skuteczne techniki rozluźniające i uspokajające,Ziomowy obóz tai chi
 • podnieść świadomość własnego ciała,
 • zadbać o stawy i kręgosłup,
 • podnieść poziom energii witalnej,
 • po prostu zmienić coś w swoim życiu.

Zapraszamy na kolejny (już szesnasty!) Obóz Tai Chi/ Chi Kung organizowany przez naszą szkołę.
Tej zimy przyjadą do nas najbardziej cenieni polscy instruktorzy reprezentujący różne podejścia do Tai Chi. Zajęcia prowadzić będą: Andrzej Kalisz (Wu (Hao) Tai Chi i Yiquan), Mariusz Sroczyński (Wudang i Yang Tai Chi), Piotr Ziemba(Yang i Chen Tai Chi) i Radosław Węglarz.

Zapraszamy wszystkich chętnych – instruktorzy prowadzić będą zajęcia w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania oraz wasze indywidualne zainteresowania i potrzeby.

Przewidzieliśmy również grupę dla osób które dotychczas nie miały okazji ćwiczyć Tai Chi.

W trakcie naszego obozu Tai Chi poznasz:

 • 10 – ruchową formę Yang Tai Chi,
 • różne rodzaje ćwiczeń zdrowotnych – Chi Kung,
 • techniki medytacyjne,
 • fragmenty form i ćwiczenia podstawowe Tai Chi z wachlarzem i kijem,
 • dla chętnych: pchające dłonie i interpretacje ruchów Tai Chi.

Poza treningami przygotujemy dla Was wykłady, pokazy filmowe, a także wieczorne imprezy.

Program obozu:
Obóz TAi Chi - program

Termin: 2-7 lutego 2019

Miejsce: 4 Żywioły Falenty Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy pod Warszawą

Cena:

 • cały obóz:

– 1050 zł pokoje 2-osobowe,

– 1400 zł pokoje jednoosobowe.

Cena zawiera: zakwaterowanie; pełne wyżywienie (od kolacji 2 lutego do śniadania 7 lutego); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu.

 • weekend:

– 320 zł pokoje 2-osobowe,

– 420 zł pokoje jednoosobowe.

Cena zawiera: nocleg, wszystkie treningi weekendowe oraz posiłki od kolacji 2 lutego do obiadu 3 lutego.

Osoby nie biorące udziału w treningach – 20% od powyższych cen.

 • udział w samych treningach bez noclegów i wyżywienia : 100 zł / dzień, 60 zł / pół dnia (treningi dopołudniowe lub popołudniowe).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

Cena zawiera: 

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu.

Do treningów z kijem i wachlarzem zapewniamy niezbędny sprzęt do ćwiczeń.

Zgłoszenia:

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy i wpłacając  zaliczkę w wysokości 300 zł lub całą kwotę do 29 stycznia.

 Pełną kwotę należy wpłacić do 29 stycznia na konto:
Łódzka Szkoła Tai Chi ul. Górna 14/9 63-800 Gostyń
Bank ING: 60 1050 1025 1000 0090 7048 3947

Ilość miejsc jest ograniczona, więc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Jeśli nie otrzymamy zaliczki w ciągu 5 dni od otrzymania formularza zgłoszeniowego rezerwacja zostanie anulowana. 

W przypadku rezygnacji z obozu do 25 stycznia, zwracamy 80% kwoty zaliczki, po tym terminie zaliczka jest bezzwrotna.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dojazd:

We własnym zakresie.

Adres:

4 Żywioły Falenty

Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy

Al. Hrabska 4, 05-090 Raszyn-Falenty
Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu.

Pokoje można zajmować od godziny 13:00, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 15:00.
W dniu wyjazdu przewidziane są treningi przedpołudniowe. Obóz kończymy o godzinie 12:30.

 

Nasi instruktorzy Tai Chi:

RAdosław Węglarz instruktor Tai ChiRadosław Węglarz – założyciel Łódzkiej Szkoły Tai Chi, główny organizator obozu. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi Chuan ucząc się od najbardziej doświadczonych mistrzów i instruktorów Tai Chi w Polsce i za granicą. Obecnie praktykuje i uczy Yang i Wudang Tai Chi, oraz różne odmiany Qigong. Na obozie będzie uczył podstaw Kija Tai Chi oraz Qigong i medytacji.

 

Mariusz sroczyński Tai Chi Warszawa Wudang Tai ChiMariusz Sroczyński (TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie). Od ponad 20 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej (ćwiczył m.in. Karate Kyokushin i Aikido). Uczył się u największych mistrzów Tai Chi, w tym: Yang Jwing Minga (styl Yang), Sam China (styl I Liq Chuan) oraz Howarda Choya, Richarda Wonga, Liu Van Kuna i Chen Xiao Wanga (różne style Tai Chi Chuan i Chi Kung). Obecnie jest głównym przedstawicielem na Polskę Mistrza Zhou Xuan Yun (Wudang Tai Chi)
Na obozie poprowadzi: naukę formy Tai Chi z wachlarzem, treningi doskonalące długą formę Tai Chi stylu Yang z interpretacjami bojowymi oraz zapozna nas z podstawowymi koncepcjami treningowymi w chińskich ćwiczeniach Qigong;

Piotr ZIemba Chen Tai Chi POznańPiotr Ziemba (TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba Poznań) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce. O jego klasie instruktorskiej najlepiej świadczy fakt, że wielu jego uczniów prowadzi obecnie własne szkoły Ta Chi. Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy w Tai Chi Chuan. Chińskimi sztukami walki i Chi Kung zajmuje się od 1982 r. Uczył się u wielu bardzo cenionych mistrzów, m.in. Chen Xiao Wanga (styl Chen – wewnętrzny uczeń mistrza), Yang Jwing Minga (styl Yang) oraz wielu, wielu innych. Na obozie będzie prowadził naukę 10 – ruchowej formy Yang Tai Chi, pchające dłonie, DaoYin.

Andrzej Kalisz yiquan, wu, hao tai chiAndrzej Kalisz (Akademia Yiquan) wschodnie sztuki walki zaczął uprawiać w 1980 roku. Od 1985 roku uprawia Tai Chi. W roku 1986 rozpoczął studia sinologiczne (filologia chińska) na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1989 wyjechał na stypendium naukowe do Chin, gdzie przez dwa lata doskonalił znajomość języka chińskiego i kultury Chin, ćwicząc Tai Chi pod okiem słynnych mistrzów stylów Wu (przekaz Wu Jianquan -> Wu Tunan) i Chen (przekaz Chen Fake). Wówczas zetknął się także z Yiquan oraz będącą jego częścią metodą Yangsheng Zhuang, na których koncentrował się następnie przez wiele lat.

Od tej pory regularnie, zwykle raz w roku podróżuje do Chin, by doskonalić swą znajomość Yiquan i Yangsheng Zhuang. Został głównym międzynarodowym przedstawicielem mistrza Yao Chengguang. W ostatnich latach wykorzystuje te wyjazdy także w celu doszkalania się w stylu Wu (Hao) Tai Chi, którego uczy się bezpośrednio od mistrza Zhao Xiaoqing z Guangfu, przedstawiciela linii przekazu mistrza Zhai Weichuan.

Dzięki znajomości języka chińskiego, zarówno współczesnego, jak i klasycznego ma bezpośredni dostęp do nauk największych chińskich mistrzów, oraz do dawnych traktatów teoretycznych.

W latach 90. rozpoczął nauczanie Tai Chi i Yiquan, w roku 2001 tworząc Akademię Yiquan. Prowadzi zarówno zajęcia sztuk walki, jak i metod ćwiczeń prozdrowotnych, w tym dla Seniorów. W roku 2015 zaczął w propagować w ramach Akademii Yiquan także Tai Chi w stylu Wu (Hao). Naucza również Qigong.

Jest instruktorem cenionym w Europie i poza nią, zapraszanym do prowadzenia szkoleń m.in. w Austrii, Azerbejdżanie, Belgii, Bułgarii, Czechach, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech i na Węgrzech. W jego szkoleniach brali też udział uczestnicy z Australii, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Danii, Filipin, Gruzji, Izraela, Kanady, Malty, Norwegii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii.
Jest autorem artykułów i opracowań, publikowanych w czasopismach w Chinach, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także w serwisach internetowych w innych krajach.

Przetłumaczył wiele materiałów z języka chińskiego na polski oraz angielski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.