Tai Chi Qigong - obóz zima

Zimowy Obóz Tai Chi – Nagórzyce 2022

Zapraszamy na nasz Zimowy Obóz Tai Chi, który po raz kolejny odbędzie się w Nagórzycach nad Zalewem Sulejowskim. To będzie już 24 obóz organizowany przez naszą szkołę. Tym razem zajęcia prowadzić będą: Radosław Węglarz, Andrzej Kalisz, Mariusz Sroczyński i Piotr Ziemba.

Dla kogo?

  • osoby początkujące, które chcą rozpocząć naukę Tai Chi/Qigong, 
  • osoby bardziej zaawansowane, które chciałyby rozwinąć i doskonalić zdobyte umiejętności, oraz poznać nowe zestawy ćwiczeń
  • wszystkich, którzy potrzebują odpoczynku od zgiełku miasta, regeneracji, odprężenia.
wachlarz Tai Chi, medytacja w ruchu

W trakcie obozu poznasz:

  • fragment formy Wu/Hao Tai Chi,
  • zestawy ćwiczeń Daoyin: Dawu (Wielki Taniec) i Wuqinxi (Zabawa Pięciu Zwierząt)
  • 13 – ruchowa forma Miecza Wu Tai Chi (fragment formy)
  • wachlarz Tai Chi (fragment formy)
  • symbol Yin Yang (koncepcja treningowa i zestaw ćwiczeń)
  • mini kurs języka chińskiego

Termin: 29 stycznia – 5 lutego 2021 r.

Zaczynamy 29 stycznia (sobota) o godzinie 15:00 kończymy 5 lutego (sobota) o godzinie 12:30.

Miejsce:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy – ” Nagórzyce” dysponuje wygodnymi i przestronnymi pokojami 1-, 2- i 3- osobowymi. Ośrodek położony jest w malowniczym lesie nad Zalewem Sulejowskim. Piękna okolica, obcowanie z naturą, świeże powietrze sprzyjają głębokiemu odprężeniu i aktywnemu wypoczynkowi oraz pozwalają oderwać się od miejskiego zgiełku. 

Obóz Tai Chi Nagórzyce 2018

Cena:

– 1950 zł pokoje 2 -, 3- osobowe,

– 2350 zł pokoje 1 – osobowe (niektóre pokoje 1 – osobowe mogą mieć wspólną łazienkę z innym pokojem – pokoje typu Studio).
Dostępnych jest tylko 6 pokoi 1-osobowych

Cena zawiera: zakwaterowanie; pełne wyżywienie (od kolacji 29 stycznia do śniadania 5 lutego); wszystkie zajęcia przewidziane w programie obozu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

Do treningów z mieczem i wachlarzem zapewniamy niezbędny sprzęt do ćwiczeń.

Zgłoszenia:

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy i wpłacając  zaliczkę w wysokości 300 zł na konto lub przez szybką płatność Tpay.

 Pełną kwotę należy wpłacić do 15 stycznia na konto:
Szkoła Tai Chi Guangfu ul. Osmańczyka 14b/14 01-494 Warszawa
Numer konta: 50 1140 2004 0000 3402 8164 0804

Jeśli nie otrzymamy zaliczki w ciągu 5 dni od otrzymania formularza zgłoszeniowego rezerwacja zostanie anulowana. 

Ilość miejsc jest ograniczona, więc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
do 10 grudnia pierwszeństwo zapisów mają osoby, które aktualnie uczestniczą w naszych regularnych treningach.

Uwaga!
Ze względu na obecne obostrzenia związane z epidemią, hotele najprawdopodobniej zmuszone będą do przestrzegania limitu 30% dla osób niezaszczepionych i weryfikowania osób zaszczepionych. W związku z tym, aby móc zorganizować obóz, zmuszeni jesteśmy prosić Was o zadeklarowanie w formularzu zgłoszeniowym czy jesteście zaszczepieni i ustalenia limitu 30% miejsc dla niezaszczepionych.

Dojazd:

We własnym zakresie, ale postaramy się Wam pomóc jeśli nie będziecie mieć czym dojechać.

Adres:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy “NAGÓRZYCE”

Swolszewice Małe ul. Leśna 1 97-213 Smardzewice

  Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu.

Pokoje można zajmować od godziny 13:00, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 15:00.
W dniu wyjazdu przewidziane są treningi przedpołudniowe. Obóz kończymy o godzinie 12:30. Pokoje prawdopodobnie będzie trzeba opuścić po śniadaniu.

Instruktorzy:

Radosław Węglarz – założyciel Szkoły Tai Chi Guangfu, główny organizator obozu. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi Chuan ucząc się od najbardziej doświadczonych mistrzów i instruktorów Tai Chi w Polsce i za granicą. Obecnie praktykuje i uczy Wu, Yang i Wudang Tai Chi, oraz różne odmiany Qigong.

Andrzej Kalisz (Akademia Yiquan) – wschodnie sztuki walki zaczął uprawiać w 1980 roku. Od 1985 roku uprawia Tai Chi. W roku 1986 rozpoczął studia sinologiczne (filologia chińska) na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1989 wyjechał na stypendium naukowe do Chin, gdzie przez dwa lata doskonalił znajomość języka chińskiego i kultury Chin, ćwicząc Tai Chi pod okiem słynnych mistrzów stylów Wu (przekaz Wu Jianquan -> Wu Tunan) i Chen (przekaz Chen Fake). Wówczas zetknął się także z Yiquan oraz będącą jego częścią metodą Yangsheng Zhuang, na których koncentrował się następnie przez wiele lat.

Od tej pory regularnie, zwykle raz w roku podróżuje do Chin, by doskonalić swoją znajomość Tai Chi, Qigong Yiquan i Yangsheng Zhuang. W ostatnich latach wykorzystuje te wyjazdy także w celu doszkalania się w stylu Wu (Hao) Tai Chi, którego uczy się bezpośrednio od mistrzów: Zhai Weichuan, Zhai Shizong i Zhao Xiaoqing z Guangfu. Od niedawna zaczął też uczyć Qigong w przekazie od Chińskiego Stowarzyszenia Qigongu Prozdrowotnego.

Mariusz Sroczyński (Tai Chi Warszawa) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce, dyrektor TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie. Od ponad 25 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej. Uczył się u największych mistrzów stylu Yang, Chen, Wu, Hulei, I-Liq Chuan, Wudang oraz Chi Kung.

Piotr Ziemba (TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba Poznań) – jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli Tai Chi w Polsce. O jego klasie instruktorskiej najlepiej świadczy fakt, że wielu jego uczniów prowadzi obecnie własne szkoły Ta Chi. Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy w Tai Chi Chuan. Chińskimi sztukami walki i Chi Kung zajmuje się od 1982 r. Uczył się u wielu bardzo cenionych mistrzów, m.in. Chen Xiao Wanga (styl Chen – wewnętrzny uczeń mistrza), Yang Jwing Minga (styl Yang) oraz wielu, wielu innych.

Filmy z wcześniejszych naszych obozów Tai Chi

Nagawki 2015
Wólka Milanowska 2017

Zdjęcia

Nagawki 2015
Nagawki 2016
Wólka Milanowska 2017
Wólka Milanowska 2018
Nagórzyce 2018
Falenty 2019

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.