qigong, medytacja, techniki relaksacyjne

Letni Obóz Tai Chi i Qigong 3-11 lipca 2021 r. Nagórzyce

Obóz Tai Chi/Qigong nad Zalewem Sulejowskim
3-11 lipca 2021, Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Nagórzyce”

Potrzebujesz regeneracji, oderwania się od codzienności, inspiracji do działania?

Dołącz do nas na 9 dni energetycznej przygody.  

Podczas naszego Letniego Obozu Tai Chi i Qigong będziemy gościć wyjątkową kadrę, bardzo doświadczonych i cenionych instruktorów. Wakacje z Tai Chi to wyjątkowa okazja do codziennych treningów przez 9 dni po przynajmniej 6 godzin dziennie.

W tym roku duży nacisk będzie położony na naukę technik relaksacyjnych w różnych podejściach.
Na naszym obozie nauczysz się zestawów ćwiczeń, które później można łatwo wykorzystać podczas praktyki w domu.

Zapraszamy osoby, które chcą rozpocząć, rozwinąć oraz utrwalić dotychczasową praktykę Tai Chi oraz Qigong. Poza treningami przygotujemy dla Was wykłady i pokazy filmowe.

DLA KOGO?

Zapraszamy wszystkich chętnych – instruktorzy będą prowadzić warsztaty w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania oraz Wasze indywidualne zainteresowania i potrzeby. Stworzymy także grupę zupełnie początkującą, dla osób które chcą rozpocząć z nami naukę podczas wakacji. 

W PROGRAMIE

Podstawowe treningi będą odbywać się 2 x dziennie po blisko 3 godziny. Dodatkowo dla chętnych będą prowadzone poranne sesje i ciekawe warsztaty z tematów, które nie są przedmiotem naszej codziennej praktyki w roku szkolnym.
W programie wyjątkowe tematy: Tai Chi stylu Wu, medytacja, korekta technik stylu Yang Tai Chi (dla zaawansowanych), Kij Tai Chi, różne Zestawy Qigong, inne metody pracy z ciałem i techniki relaksacyjne.

MIEJSCE POBYTU

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy – ” Nagórzyce” dysponuje wygodnymi i przestronnymi pokojami głównie 2- osobowymi, każdy z własną łazienką. Ośrodek położony jest w malowniczym lesie nad Zalewem Sulejowskim. Piękna okolica, obcowanie z naturą, świeże powietrze sprzyjają głębokiemu odprężeniu i aktywnemu wypoczynkowi oraz pozwalają oderwać się od miejskiego zgiełku. 

Obóz Tai Chi i qigong Nagórzyce

CENA OBOZU

  • Cały obóz

1950 zł pokój 2- osobowy,
2200 zł pokój 1- osobowy.

Jeśli jesteś zainteresowany/-a, wypełnij formularz zgłoszeniowy 

  • Udział w samych treningach: 150 zł / dzień (cały dzień treningów + obiad).

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu;   
Do treningów z kijem zapewniamy niezbędny sprzęt do ćwiczeń.
Najlepiej zabrać ze sobą maty lub koce do ćwiczeń, ewentualnie poduszki do medytacji.

ZGŁOSZENIA

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy  i wpłacając (w ciągu pięciu dni roboczych) zaliczkę w wysokości 300 zł lub całą kwotę. Brak wpłaty powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji. W przypadku wpłaty zaliczki pozostałą kwotę prosimy uregulować nie później niż do 18 czerwca.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

Osoby, które wypełniły wstępną ankietę uczestnictwa w obozie (w marcu) mają zapewnione pierwszeństwo zapisu do końca 21 maja (do północy).
Prosimy o potwierdzenie poprzez ponowne wypełnienie szczegółowego formularza oraz wpłatę zaliczki.

Od 22 maja o kolejności zapisów decyduje moment wypełnienia formularza i wpłaty.
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną ilość miejsc jest mocno ograniczona.

DOJAZD

We własnym zakresie. Adres:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „NAGÓRZYCE”

Swolszewice Małe ul. Leśna 1 97-213 Smardzewice

 Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu. Pokoje można zajmować od godziny 13:00, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 15:30. W dniu wyjazdu przewidziane są treningi przedpołudniowe (do godziny 12:30)

Zaprosiliśmy sprawdzoną kadrę doświadczonych instruktorów:

Radosław Węglarz – założyciel Szkoły Tai Chi Guangfu, główny organizator obozu. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi Chuan ucząc się od najbardziej doświadczonych mistrzów i nauczycieli Tai Chi i Qigong
Tegoroczne Wakacje z Tai Chi, to dwudziesty drugi obóz Tai Chi/Qigong przez niego organizowany.

Mariusz Sroczyński (Tai Chi Warszawa) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce, dyrektor TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie. Od ponad 25 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej. Uczył się u największych mistrzów stylu Yang, Chen, Wu, Hulei, I-Liq Chuan, Wudang oraz Chi Kung.

Monika Jędrzejewska – mediator, trener, terapeuta TSR i techniki terapii manualnej Bowena. Wraz z Maciejem Panabażysem jest certyfikowaną instruktorką Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (http://jasnastrona.pl/qi-gong/). Zajmuje się również pracą z konfliktem oraz bajkami. 

Maciej Panabażys – wraz z Moniką Jędrzejewską, jest  certyfikowanym instruktorem Universal Healing Tao, taoistycznych praktyk (w tym Chi Kung i Medytacji) nauczanych przez słynnego mistrza Mantaka Chia (). Zajmuje się również rozwojową pracą z ciałem (Analiza Ruchu), oraz wykorzystaniem metafory. Jest autorem zbioru baśni szamańskich „Drzewo Światów”. 

Andrzej Kalisz (Akademia Yiquan) – wschodnie sztuki walki zaczął uprawiać w 1980 roku. Od 1985 roku uprawia Tai Chi. W roku 1986 rozpoczął studia sinologiczne (filologia chińska) na Uniwersytecie Warszawskim. W roku 1989 wyjechał na stypendium naukowe do Chin, gdzie przez dwa lata doskonalił znajomość języka chińskiego i kultury Chin, ćwicząc Tai Chi pod okiem słynnych mistrzów stylów Wu (przekaz Wu Jianquan -> Wu Tunan) i Chen (przekaz Chen Fake). Wówczas zetknął się także z Yiquan oraz będącą jego częścią metodą Yangsheng Zhuang, na których koncentrował się następnie przez wiele lat.

Od tej pory regularnie, zwykle raz w roku podróżuje do Chin, by doskonalić swą znajomość Yiquan i Yangsheng Zhuang. Został głównym międzynarodowym przedstawicielem mistrza Yao Chengguang. W ostatnich latach wykorzystuje te wyjazdy także w celu doszkalania się w stylu Wu (Hao) Tai Chi, którego uczy się bezpośrednio od mistrza Zhao Xiaoqing z Guangfu, przedstawiciela linii przekazu mistrza Zhai Weichuan.

Dzięki znajomości języka chińskiego, zarówno współczesnego, jak i klasycznego ma bezpośredni dostęp do nauk największych chińskich mistrzów, oraz do dawnych traktatów teoretycznych.

W latach 90. rozpoczął nauczanie Tai Chi i Yiquan, w roku 2001 tworząc Akademię Yiquan. Prowadzi zarówno zajęcia sztuk walki, jak i metod ćwiczeń prozdrowotnych, w tym dla Seniorów. W roku 2015 zaczął w propagować w ramach Akademii Yiquan także Tai Chi w stylu Wu (Hao). Naucza również Qigong.

Jest instruktorem cenionym w Europie i poza nią, zapraszanym do prowadzenia szkoleń m.in. w Austrii, Azerbejdżanie, Belgii, Bułgarii, Czechach, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech i na Węgrzech. W jego szkoleniach brali też udział uczestnicy z Australii, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Danii, Filipin, Gruzji, Izraela, Kanady, Malty, Norwegii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, USA i Wielkiej Brytanii.
Jest autorem artykułów i opracowań, publikowanych w czasopismach w Chinach, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także w serwisach internetowych w innych krajach.

Przetłumaczył wiele materiałów z języka chińskiego na polski oraz angielski.

 FILMY Z NASZYCH WCZEŚNIEJSZYCH OBOZÓW TAI CHI i QIGONG

GALERIE ZDJĘĆ

Obóz Letni Tai Chi Nagawki 2015
Obóz Letni Tai Chi Nagawki 2016
Obóz Letni Tai Chi Wólka Milanowska 2017
Obóz Zimowy Tai Chi Wólka Milanowska 2018

Opinie uczestników naszych obozów Tai Chi z poprzednich lat:

 „Radku, Twój obóz Tai Chi to najlepsze, co mogłam zrobić dla siebie w te wakacje. Dziękuję.  KSz” 


„Cześć, To niesamowite doświadczenie spotkać tyle cudownych i pozytywnych osób w jednym miejscu. Przed wyjazdem obawiałam się, jak odnajdę się w nowym towarzystwie i takiej formule ćwiczeń… Teraz wiem, że była to najlepsza inwestycja. Dziękuję i do zobaczenie za rok:-) JW”

 „Radku, Dziękuję za wysiłek w zorganizowaniu obozu. Genialne 8 dni. AK” 

„Radku, Bardzo dziękuję za kolejny udany obóz Tai Chi.  Jak każdego roku wracam z ogromem nowych informacji i ćwiczeń, bez których codzienny trening taiji byłby zdecydowanie uboższy. Świetna organizacja i troska o każdy szczegół sprawiła, że wszyscy mogliśmy znaleźć coś dla siebie bez względu na poziom zaawansowania i dobrze się bawić. Niesamowite grono instruktorów pokazało nam jak szeroki jest zakres możliwości naszego ciała i pozwoliło na poszerzenie wiedzy nie tylko z zakresu tai chi, ale i wiele wiele więcej. Muszę jeszcze raz pochwalić sposób rozplanowania treningów, który sprawił, że nie odczuwałam bólu ani zakwasów w mięśniach. Rozpoczynając od porannych ćwiczeń oczyszczających organizm przez bardziej wymagające po wieczorne rozciąganie i rozluźnianie ciała. Rosnąca liczba uczestników pokazuje jak prężnie rozwija się Twoja szkoła, jak wiele osób zachęcasz do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Twoja otwartość na różnorodne metody dbania o ciało i umysł, wprowadzanie ich do codziennych treningów sprawia, że na sali nigdy nie jest nudno. :) Jeszcze raz dziękuję za możliwość spędzenia tych kilku dni z ciekawymi osobami w miłej atmosferze.Z niecierpliwością czekam na kolejny obóz Tai Chi. MJ” 

„Cześć Radek, Chciałam Wam bardzo podziękować za wspólnie spędzony czas i pogratulować organizacji obozu. Bardzo wysoki poziom w każdym aspekcie.AK”

“Wszystko było świetnie zorganizowane, począwszy od przyporządkowania do pokoju (byłyśmy świetnie dobrane ja i dwie inne osoby, z którymi podróżowałam z Warszawy – przypadek, ale jaki miły:) Dawno tak nie odpoczęłam i naprawdę uważam, że decyzja o wyjeździe na ten obóz to była moja najlepsza decyzja w życiu (chyba jedyna najlepsza – naprawdę). Byłam też zaskoczona (pozytywnie) jakością posiłków, ich różnorodnością i ilością. Byli też świetni ludzie. No i same zajęcia – świetne medytacje z Mariuszem. Dobre zwierzęta z Piotrem (chociaż przyznaję, że energia Piotra trochę mnie przytłaczała, ale było to ciekawe doświadczenie:). Forma – to chyba najlepiej do mnie trafia, świetny pomysł z filmikiem dla Mistrza. Siatka zajęć dobrze pomyślana. W dolnej sali było trochę niekomfortowo, ale dało się ćwiczyć, więc nie mam w sumie zastrzeżeń. I mimo że wcześniej nie brałam pod uwagę letniego obozu, to teraz zaczęłam o tym poważnie myśleć. Dziękuję :) dobrze spotkać ludzi, którzy robią coś z pasji, a nie dla zysku. Dobrze, że jesteście. pzdr, Ola”

“Obóz był niesamowity, wyjątkowa kadra, wyjątkowi uczestnicy.Duży szacunek dla Was.”


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

INFORMACJE 
Tel. 503501259 (Radek),

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.