Zajęcia Tai Chi w Warszawie i Łodzi

Obóz Tai Chi, Qigong, Mindfulness – sierpień 2021 r.

Obóz Tai Chi, Qigong i Mindfulness nad Zalewem Sulejowskim
21 – 27 sierpnia 2021
.

Potrzebujesz regeneracji, oderwania się od codzienności, inspiracji do działania?

Dołącz do nas na 7 dni energetycznej przygody.  

Co daje wyjazd na obóz Tai Chi, Qigong i Mindfulness?

  • ruch, który wzmocni Cię fizycznie i psychicznie,
  • świadomą pracę z ciałem,
  • poprawę koncentracji,
  • regenerację organizmu,
  • znajomość różnych technik relaksacyjnych,
  • umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych,
  • a nade wszystko doskonały odpoczynek i mnóstwo dobrej energii.

Podczas naszego sierpniowego obozu gościć będziemy czołowych polskich nauczycieli Tai Chi i Qigong, którzy już od wielu lat prowadzą swoje szkoły oraz organizują warsztaty i obozy na które corocznie przyjeżdżają nawet setki osób. Nowością jest zaproszenie Anny Gubernat – certyfikowanej nauczycielki Mindfulness w różnych podejściach i byłej prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (szczegółowe informacje o prowadzących znajdziesz poniżej).

W tym roku duży nacisk będzie położony na pracę z uważnością i radzenie sobie ze stresem.
Na naszym obozie nauczysz się zestawów ćwiczeń, które później można łatwo wykorzystać podczas praktyki w domu.

Zapraszamy osoby, które chcą rozpocząć, rozwinąć oraz utrwalić dotychczasową praktykę Tai Chi i Qigong oraz poznać Mindfulness. Poza treningami przygotujemy dla Was wykłady i pokazy filmowe.

DLA KOGO?

Zapraszamy wszystkich chętnych – instruktorzy będą prowadzić warsztaty w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania oraz Wasze indywidualne zainteresowania i potrzeby. Stworzymy też grupę zupełnie początkującą, dla osób które chcą rozpocząć z nami naukę podczas wakacji. 

W PROGRAMIE

Podstawowe treningi będą odbywać się 2 x dziennie po blisko 3 godziny. Dla chętnych będą prowadzone poranne sesje i ciekawe warsztaty z tematów, które nie są przedmiotem naszej codziennej praktyki w roku szkolnym.
W programie wyjątkowe tematy: Tai Chi, Mindfulness, medytacja, Kij Tai Chi, różne Zestawy Qigong, inne metody pracy z ciałem i techniki relaksacyjne.

MIEJSCE POBYTU

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy – ” Nagórzyce” dysponuje wygodnymi i przestronnymi pokojami głównie 2- osobowymi, każdy z własną łazienką. Ośrodek położony jest w malowniczym lesie nad Zalewem Sulejowskim. Piękna okolica, obcowanie z naturą, świeże powietrze sprzyjają głębokiemu odprężeniu i aktywnemu wypoczynkowi oraz pozwalają oderwać się od miejskiego zgiełku. 

Obóz Tai Chi i qigong Nagórzyce

CENA OBOZU

  • Cały obóz

1550 zł pokój 2- osobowy,
1950 zł pokój 1- osobowy (na ten moment brak miejsc tego typu, jeśli chcesz z nami jechać i pokój 1 – osobowy to dla Ciebie jedyna opcja, to wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my poinformujemy Cię gdy zwolnią się jakieś pokoje).

Jeśli jesteś zainteresowany/-a, wypełnij formularz zgłoszeniowy 

  • Udział w samych treningach: 150 zł / dzień (cały dzień treningów + obiad).

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu;   
Do treningów z kijem zapewniamy niezbędny sprzęt do ćwiczeń.
Najlepiej zabrać ze sobą maty lub koce do ćwiczeń, ewentualnie poduszki do medytacji.

ZGŁOSZENIA

Rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy  i wpłacając (w ciągu pięciu dni roboczych) zaliczkę w wysokości 300 zł lub całą kwotę. Brak wpłaty powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji. W przypadku wpłaty zaliczki pozostałą kwotę prosimy uregulować nie później niż do 6 sierpnia.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany kadry i programu obozu powstałych z przyczyn niezależnych.

DOJAZD

We własnym zakresie. Adres:

Leśny Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „NAGÓRZYCE”

Swolszewice Małe ul. Leśna 1 97-213 Smardzewice

 Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu. Pokoje można zajmować od godziny 13:00, pierwszy trening rozpoczynamy o godzinie 15:30. W dniu wyjazdu przewidziane są treningi przedpołudniowe (do godziny 12:30)

Zaprosiliśmy sprawdzoną kadrę doświadczonych instruktorów Tai Chi, Qigong i Mindfulness:

Radosław Węglarz – założyciel Szkoły Tai Chi Guangfu, główny organizator obozu. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki Tai Chi Chuan ucząc się od najbardziej doświadczonych mistrzów i nauczycieli Tai Chi i Qigong
Tegoroczne Wakacje z Tai Chi, to dwudziesty drugi obóz Tai Chi/Qigong przez niego organizowany.

Mariusz Sroczyński (Tai Chi Warszawa) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce, dyrektor TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie. Od ponad 25 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej. Uczył się u największych mistrzów stylu Yang, Chen, Wu, Hulei, I-Liq Chuan, Wudang oraz Chi Kung.

Piotr Ziemba (TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba Poznań) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce. O jego klasie instruktorskiej najlepiej świadczy fakt, że wielu jego uczniów prowadzi obecnie własne szkoły Ta Chi. Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy w Tai Chi Chuan. Chińskimi sztukami walki i Chi Kung zajmuje się od 1982 r. Uczył się u wielu bardzo cenionych mistrzów, m.in. Chen Xiao Wanga (styl Chen – wewnętrzny uczeń mistrza), Yang Jwing Minga (styl Yang) oraz wielu, wielu innych.

Anna Gubernat – jest certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, certyfikacja IMA, Niemcy). Ukończyła pełne szkolenie certyfikujące Insight i MBLC (Mindfulness Based Living Course, oba certyfikowane przez Mindfulness Association (UK). Jest w trakcie certyfikacji CBLC (Compassion Based Living Course, certyfikacja Mindfulness Association, UK) i MBCL (Mindfulness Based Compassionate Living, Frits Koster i Erick van den Brink, Holandia). Była prezesem Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyła i prowadziłam Koło Naukowe Mindfulness na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Współorganizowała odosobnienia oraz szkolenia nauczycielskie mindfulness i compassion dla Mindfulness Association. Współprowadziła treningi szkolące dla przyszłych nauczycieli mindfulness z metody MBLC. Uczyła/uczy się Mindfulness od Christophera Willarda, Julii E. Wahl, Roba Nairna, Anny Zubrzycki, Annick Nevejan, Angie Ball, Małgorzaty Jakubczak, Kathariny Meinhard, Johana Tinge, Petry Meibert, Jane Negrych, Ivana Miltona, Lindy Lehrhaupt, Olafa van Kooten, Kathy White Webster, Sakiego Santorelli (online), Florence Meleo-Meyer (online), Fritsa Kostera, Jetty Heynekamp, Erika van den Brink.

medytacja i Mindfulness

 FILMY Z NASZYCH WCZEŚNIEJSZYCH OBOZÓW TAI CHI i QIGONG

GALERIE ZDJĘĆ

Obóz Letni Tai Chi Nagawki 2015
Obóz Letni Tai Chi Nagawki 2016
Obóz Letni Tai Chi Wólka Milanowska 2017
Obóz Zimowy Tai Chi Wólka Milanowska 2018

Opinie uczestników naszych obozów Tai Chi z poprzednich lat:

 „Radku, Twój obóz Tai Chi to najlepsze, co mogłam zrobić dla siebie w te wakacje. Dziękuję.  KSz” 


„Cześć, To niesamowite doświadczenie spotkać tyle cudownych i pozytywnych osób w jednym miejscu. Przed wyjazdem obawiałam się, jak odnajdę się w nowym towarzystwie i takiej formule ćwiczeń… Teraz wiem, że była to najlepsza inwestycja. Dziękuję i do zobaczenie za rok:-) JW”

 „Radku, Dziękuję za wysiłek w zorganizowaniu obozu. Genialne 8 dni. AK” 

„Radku, Bardzo dziękuję za kolejny udany obóz Tai Chi.  Jak każdego roku wracam z ogromem nowych informacji i ćwiczeń, bez których codzienny trening taiji byłby zdecydowanie uboższy. Świetna organizacja i troska o każdy szczegół sprawiła, że wszyscy mogliśmy znaleźć coś dla siebie bez względu na poziom zaawansowania i dobrze się bawić. Niesamowite grono instruktorów Tai Chi i Qigong pokazało nam jak szeroki jest zakres możliwości naszego ciała i pozwoliło na poszerzenie wiedzy nie tylko z zakresu tai chi, ale i wiele wiele więcej. Muszę jeszcze raz pochwalić sposób rozplanowania treningów, który sprawił, że nie odczuwałam bólu ani zakwasów w mięśniach. Rozpoczynając od porannych ćwiczeń oczyszczających organizm przez bardziej wymagające po wieczorne rozciąganie i rozluźnianie ciała. Rosnąca liczba uczestników pokazuje jak prężnie rozwija się Twoja szkoła, jak wiele osób zachęcasz do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Twoja otwartość na różnorodne metody dbania o ciało i umysł, wprowadzanie ich do codziennych treningów sprawia, że na sali nigdy nie jest nudno. :) Jeszcze raz dziękuję za możliwość spędzenia tych kilku dni z ciekawymi osobami w miłej atmosferze. Z niecierpliwością czekam na kolejny obóz Tai Chi. MJ” 

„Cześć Radek, Chciałam Wam bardzo podziękować za wspólnie spędzony czas i pogratulować organizacji obozu. Bardzo wysoki poziom w każdym aspekcie.AK”

“Wszystko było świetnie zorganizowane, począwszy od przyporządkowania do pokoju (byłyśmy świetnie dobrane ja i dwie inne osoby, z którymi podróżowałam z Warszawy – przypadek, ale jaki miły:) Dawno tak nie odpoczęłam i naprawdę uważam, że decyzja o wyjeździe na ten obóz to była moja najlepsza decyzja w życiu (chyba jedyna najlepsza – naprawdę). Byłam też zaskoczona (pozytywnie) jakością posiłków, ich różnorodnością i ilością. Byli też świetni ludzie. No i same zajęcia – świetne medytacje z Mariuszem. Dobre zwierzęta z Piotrem (chociaż przyznaję, że energia Piotra trochę mnie przytłaczała, ale było to ciekawe doświadczenie:). Forma – to chyba najlepiej do mnie trafia, świetny pomysł z filmikiem dla Mistrza. Siatka zajęć dobrze pomyślana. W dolnej sali było trochę niekomfortowo, ale dało się ćwiczyć, więc nie mam w sumie zastrzeżeń. I mimo że wcześniej nie brałam pod uwagę letniego obozu, to teraz zaczęłam o tym poważnie myśleć. Dziękuję :) dobrze spotkać ludzi, którzy robią coś z pasji, a nie dla zysku. Dobrze, że jesteście. pzdr, Ola”

“Obóz był niesamowity, wyjątkowa kadra, wyjątkowi uczestnicy.Duży szacunek dla Was.”


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

INFORMACJE 
Tel. 503501259 (Radek),

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.