Obóz Tai Chi / Chi Kung Nagawki

Wakacje z Tai Chi – obóz Łódzkiej Szkoły Tai chi w Nagawkach 2016

  Zapraszamy na letni obóz Tai Chi
Termin: 2-9 Lipca 2016 – Nagawki

Przed nami kolejny obóz Tai Chi / Chi Kung organizowany przez naszą szkołę. W tym roku udało nam się zebrać wyjątkową kadrę instruktorską, która zapewni Wam niesamowite warsztaty. Tegoroczny obóz jest dłuższy niż poprzednie, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze głębiej zanurzyć się w świat niuansów pracy z Taiji i Qigong oraz zrelaksować w przepięknym miejscu i inspirującym towarzystwie.

Przyłącz się do nas!

DLA KOGO?

Zapraszamy wszystkich chętnych – instruktorzy będą prowadzić warsztaty w grupach podzielonych ze względu na poziom zaawansowania jak i Wasze indywidualne zainteresowania i potrzeby.
Stworzymy także grupę zupełnie początkującą dla osób, które chcą dopiero rozpocząć naukę Tai Chi i Chi Kung.
Istnieje również możliwość przyjazdu na obóz osób, które nie chcą brać udziału w naszych regularnych treningach, a chcą się po prostu zrelaksować w miłym towarzystwie.

W PROGRAMIE

[pdf-embedder url=”https://www.taichi-lodz.pl/wp-content/uploads/2016/06/Program-Nagawki-lato-2016-ver.-do-druku.pdf”]

Podstawowe treningi będą odbywać się 2 x dziennie po 3 godziny. Dodatkowo dla chętnych będą prowadzone poranne sesje i ciekawe warsztaty z tematów, które nie są przedmiotem naszej codziennej praktyki w roku szkolnym. Treningi będą prowadzone z zakresu nauki długiej formy Tai Chi Chuan w stylu Yang, nauki zestawów Chi Kung, Pchających Dłoni, Szabli Tai Chi, Kija Tai Chi, automasażu oraz masażu shiatsu. Poza treningami ciekawe wykłady, pokazy filmowe, koncert a także wieczorne imprezy.

MIEJSCE POBYTU (http://www.nagawki.pl/)

Żywy Skansen w Nagawkach to magiczne miejsce, które powstało dzięki marzeniom, sile woli i ciężkiej pracy grupy lokalnych społeczników. Do naszej dyspozycji będą około 2 ha malowniczo ukształtowanego terenu, na którym znajdują się pokoje gościnne w kilku nowoczesnych wnętrzach, w zabytkowych budynkach architektury drewnianej, a także dużo wolnej przestrzeni do prowadzenia zajęć na łonie natury w niezwykłym otoczeniu pól i lasów. Jest to wspaniałe miejsce na odpoczynek, malownicza okolica jest także wymarzonym miejscem na długie spacery.

CENA WYJAZDU (od osoby)

WERSJA STANDARD ( LEŚNICZÓWKA)
Pokoje trzy-, cztero- i pięcioosobowe – 1130 zł
*dostępne również pokoje dwuosobowe, ale rezerwujemy je wyłącznie dla par

WERSJA O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE
Pokój jednoosobowy – 1650 zł              Pokój dwuosobowy – 1450 zł
   Pokój trzyosobowy – 1400 zł                Pokój czteroosobowy – 1350 zł
Wszystkie oferowane pokoje mają własne łazienki.

WERSJA NA POLU NAMIOTOWYM
990 zł

POJEDYNCZE DNI (zapisy od 15 czerwca)

– 155 zł/dzień w leśniczówce,
125 zł/dzień pod namiotem
– 180 zł/dzień w pokoju czteroosobowym o podwyższonym standardzie
– 190 zł/ dzień w pokoju trzyosobowym o podwyższonym standardzie,
– 200 zł/dzień w pokoju dwuosobowym o podwyższonym standardzie,
220 zł/dzień w pokoju jednoosobowym o podwyższonym standardzie,

Osoby nie biorące udziału w treningach – 20% od powyższych cen.

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie; wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja); wszystkie zajęcia przewidziane w programu obozu; możliwość korzystania z basenu i sauny; popołudnie w SPA; ubezpieczenie NNW

OPŁATY DODATKOWE NA MIEJSCU

dodatkowe posiłki, napoje (w tym alkoholowe) w Karczmie; ciasta, napoje serwowane w Kawiarence, masaże i zabiegi rehabilitacyjne.

DOJAZD
Z Łodzi jedynie 40 minut, z Warszawy około 1 godzina drogi. Skansen Nagawki położony jest w połowie drogi między Głownem a Brzezinami, 10 kilometrów od skrzyżowania autostrad A1 i A2 w Strykowie oraz 10 kilometrów od zjazdu z autostrady A2 w Łyszkowicach.

Pokoje można zajmować od godziny 08:00, pierwszy trening zaczynamy o godzinie 11:00.
W dniu wyjazdu kończymy treningiem przedpołudniowym o godzinie 13:00.

Prosimy o informację jeżeli ktoś z Was ma wolne miejsce w samochodzie oraz osoby, które nie mają transportu – pomożemy w zorganizowaniu dojazdu.

Formularz zgłoszeniowy >>>

PROWADZĄCY

mariusz sroczyński TAI CHI Szkoła Taijiquan warszawaMariusz Sroczyński (TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego w Warszawie). Od 25 lat zajmuje się Tai Chi i Chi Kung, a sztukami walki jeszcze dłużej (ćwiczył m.in. Karate Kyokushin i Aikido). Uczył się u największych mistrzów Tai Chi, w tym: Yang Jwing Minga (styl Yang), Sam China (styl I Liq Chuan) oraz Howarda Choya, Richarda Wonga, Liu Van Kuna i Chen Xiao Wanga (różne style Tai Chi Chuan i Chi Kung).
Na obozie poprowadzi treningi doskonalące długą formę Tai Chi stylu Yang, pchające dłonie oraz zapozna nas z podstawowymi koncepcjami treningowymi w chińskich ćwiczeniach Chi Kung;

Piotr Ziemba Tai Chi School PoznańPiotr Ziemba (TAICHI SCHOOL Piotr Ziemba Poznań) – jeden z najbardziej znanych i cenionych instruktorów Tai Chi w Polsce. O jego klasie instruktorskiej najlepiej świadczy fakt, że wielu jego uczniów prowadzi obecnie własne szkoły Ta Chi. Wielokrotny medalista Mistrzostw Europy w Tai Chi Chuan. Chińskimi sztukami walki i Chi Kung zajmuje się od 1982 r.  Uczył się u wielu bardzo cenionych mistrzów, m.in. Chen Xiao Wanga (styl Chen – wewnętrzny uczeń mistrza),  Yang Jwing Minga (styl Yang) oraz wielu, wielu innych. Na obozie będzie prowadził zajęcia Tai Chi z szablą, Chi Kung, masaż oraz interpretacje bojowe technik Tai Chi Chuan;

Stefan Poprawa shiatsu makrobiotykaStefan Poprawa – jest nauczycielem shiatsu i makrobiotyki, wieloletnim działaczem ekologicznym, absolwentem Instytutu Makrobiotyki w Kiental w Szwajcarii, kucharzem, masażystą, artystą performerem. Znawca żywności ekologicznej, wegetariańskiej i wegańskiej. Dobry Duch wielu wydarzeń ekologicznych w roli kucharza, artysty, inspiratora. Jest także poetą oraz mistrzem gry na flecie.
Na obozie poprowadzi warsztaty Shiatsu, medytację oraz wykład o zdrowym odżywianiu;

 

Radosław Węglarz Łódzka Szkoła Tai Chi Chi Kung , obóz, warsztaty tai chiRadosław Węglarz – dyrektor Łódzkiej Szkoły Tai Chi i główny organizator obozu. Różne odmiany Tai Chi zgłębia od 2004 roku. Tai Chi Chuan uczył się u największych mistrzów m.in. Mistrza Yang Jwing Minga, Richarda Wonga i Chen Ziqianga.
Będzie prowadził zajęcia z Tai Chi Chuan, oraz Kija Tai Chi.

**********************************************************************************************************

OPINIE UCZESTNIKÓW (NAGAWKI 2015)

Cześć Radek,

Chciałam Wam bardzo podziękować za wspólnie spędzony czas i pogratulować organizacji obozu. Bardzo wysoki poziom w każdym aspekcie.
AK

________________________________________________________________________________

Radku,

Bardzo dziękuję za kolejny udany obóz. Tym razem szczególny, bo w okrągłą rocznicę łódzkiej szkoły.

Jak każdego roku wracam z ogromem nowych informacji i ćwiczeń, bez których codzienny trening taiji byłby zdecydowanie uboższy.

Świetna organizacja i troska o każdy szczegół sprawiła, że wszyscy mogliśmy znaleźć coś dla siebie bez względu na poziom zaawansowania i dobrze się bawić.
Niesamowite grono instruktorów pokazało nam jak szeroki jest zakres możliwości naszego ciała i pozwoliło na poszerzenie wiedzy nie tylko z zakresu tai chi, ale i wiele wiele więcej.
Muszę jeszcze raz pochwalić sposób rozplanowania treningów, który sprawił, że nie odczuwałam bólu ani zakwasów w mięśniach. Rozpoczynając od porannych ćwiczeń oczyszczających organizm przez bardziej wymagające po wieczorne rozciąganie i rozluźnianie ciała.

Rosnąca liczba uczestników pokazuje jak prężnie rozwija się Twoja szkoła, jak wiele osób zachęcasz do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Oby kolejne 5 lat było tak samo owocne jak te. Twoja otwartość na różnorodne metody dbania o ciało i umysł, wprowadzanie ich do codziennych treningów sprawia, że na sali nigdy nie jest nudno. :)

Jeszcze raz dziękuję za możliwość spędzenia tych kilku dni z ciekawymi osobami w miłej atmosferze.
Z niecierpliwością czekam na kolejny obóz.
MJ

GALERIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNIEGO OBOZU

Zapisz się >>>

2 thoughts on “Wakacje z Tai Chi – obóz Łódzkiej Szkoły Tai chi w Nagawkach 2016”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.